12:01 13.06.2013

Корупцiя залишається основною перешкодою для iнвестування в Україну - голова представництва ЄБРР

2 хв читати
Корупцiя залишається основною перешкодою для iнвестування в Україну - голова представництва ЄБРР

Корупцiя та несправедливi пiдходи до ведення бiзнесу є основними перешкодами для iнвестування в Україну, заявив голова представництва Європейського банку реконструкцiї та розвитку в Українi Шевкi Акюнер (Sevki Acuner) на конференцiї "ABC: Україна та партнери" в Києвi в четвер.

"Необхiдно створити посаду бiзнес-омбудсмена", - наголосив представник ЄБРР.

Вiн нагадав, що попередньо ця iнiцiатива обговорювалася з українським урядом i здобула схвалення.

Про те, що корупцiя є проблемою номер один у країнi, заявив за результатами проведеного опитування i директор з розвитку бiзнесу PricewaterhouseCoopers Ендi Кузич (Andy Kuzich).

"Треба орiєнтуватися на фiлософiю, що капiтал є глобальним. Не захищайте iнвесторiв, а захищайте iнвестицiї", - закликав Ш.Акюнер.

Голова представництва ЄБРР також запропонував українськiй владi ставити чiткi кiлькiснi завдання керiвникам органiв виконавчої влади та жорстко вiдстежувати їх виконання.

Вiн також висловив думку, що Україна має бiльше уваги придiляти своїм сильним сторонам, наприклад - розбудовi агробiзнесу, який є вiзитною карткою країни.

Глава Мiндоходiв Олександр Клименко визнав, що корупцiя сьогоднi є основним викликом для країни. "Два роки тому був виклик iз ПДВ, ми вирiшили питання i впровадили автоматичне вiдшкодування. Сьогоднi виклик - корупцiя", - сказав вiн.

Мiнiстр зазначив, що створено спецiальний iнструмент громадського контролю за корупцiєю "Пульс податкової", i в його рамках 97% скарг вирiшуються протягом 1,5-2 днiв.

Водночас президент Польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота (Jacek Piechota) вказав на недолiк такого пiдходу, оскiльки незадоволенi пiдприємцi пiсля подання офiцiйних скарг надалi все одно змушенi спiлкуватися на мiсцях iз цими самими чиновниками. За словами екс-мiнiстра економiки Польщi, в цiй країнi для боротьби з корупцiєю було створено спецiальне антикорупцiйне бюро.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

УНАСЛІДОК ВИБУХУ В ЛІКАРНІ В ЧЕРНІВЦЯХ ОДНА ЛЮДИНА ЗАГИНУЛА, ОДНА ДІСТАЛА ОПІКІВ - ДЖЕРЕЛО

У Чернівцях стався вибух у міській лікарні, є постраждалі - заступник голови ОДА

Прихильники Стерненка очікують його звільнення протягом тижня, із 7 березня акція може стати безстроковою

Із в'язниці на Гаїті втекли 400 ув'язнених

У Києві за добу виявили 580 нових випадків COVID-19, госпіталізовано 111 осіб

Новозеландське місто Окленд ізолюють через виявлене зараження коронавірусом

Біля Офісу президента почалася акція протесту проти вироку Стерненку

У Луганській області розпочалася вакцинація військовослужбовців

Постачання е/е та води в Крим були припинені, щойно з'явилися перші міжнародні резолюції стосовно півострова - Порошенко

Українська сторона має намір обговорити на ТКГ 3 березня посилення обстрілів на Донбасі та блокування міжнародної гумдопомоги

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА