"Батьківщина" закликала українців бойкотувати серіали за участю Паніна
Партія "Батьківщина" вимагає від Міністерства закордонних справ України оголосити російського актора Олексія Паніна персоною нон-ґрата у зв'язку з тим, що він публічно поставив під сумнів суверенітет і територіальну цілісність України.
Як повідомляє прес-служба партії "Батьківщина" у п'ятницю, вона вимагає від правоохоронних органів дати належну оцінку не лише хуліганським діям російського актора, а і притягнути його до відповідальності за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
Партія "Батьківщина" закликає українців бойкотувати серіали та фільми за участю О.Паніна, "допоки актор не принесе офіційних і щирих вибачень перед українською громадою".
Як повідомлялося, російський актор О.Панін був пасажиром одного з автомобілів, що потрапили в ДТП в Алушті (Крим) 21 серпня. Він визнав, що перебував в автомобілі, а також підтвердив, що вдарив водія другого автомобіля.
А.Панін в інтерв'ю різним виданням нешанобливо висловився про водія другого автомобіля, зокрема, назвав його "хлопчиком-татарином" і зазначив, що дав йому "трошки по морді". Наступного дня після ДТП О.Панін заявляв журналістам, що "схопив за горло татарина і, якби камінь був під рукою, розбив би йому довбешку".
Кримська міліція відкрила стосовно О.Паніна кримінальне провадження за ст. 125 КК України - умисне легке тілесне ушкодження.
У МЗС України закликали правоохоронні органи дати належну оцінку, а також ужити заходів не тільки щодо дій, пов'язаних із ДТП, а і з приводу "цілком абсурдних і позбавлених здорового глузду висловлювань".
Генеральний консул РФ у Криму В'ячеслав Світличний назвав поведінку російського актора "ляпасом для Росії". "Якщо Олексій Панін справді вдарив кримчанина й образив його національність, правоохоронні органи цілком можуть притягнути його до кримінальної або адміністративної відповідальності. Хоча я не дуже в це вірю. Хамство для мене не має національності", - цитує консула газета "Вести".
За інформацією газети, ввечері в четвер О.Панін публічно вибачився - біля ДК "Корабели" в Керчі за кілька хвилин до початку вистави після того, як перед будинком культури зібралися представники місцевого меджлісу й вимагали, щоб актор вийшов до них. "Я прошу вибачення. Вам усе неправильно сказали, я не мав на увазі татарський народ. Я так само кажу про москвичів і росіян... Просто ваша ... людина, яка була в цій ситуації, він - татарин - повівся вкрай неінтелігентно. Я йому сказав у стані афекту, що, типу, татари. Але до татарів це не має стосунку. Це має стосунок до хамської поведінки. Я прошу вибачення, я справді прийшов перед вами щиро вибачитися", - сказав актор.