У торговельній війні Москви з Києвом Берлін підтримав право України на свободу вибору - посол Клімкін
Позиція Берліна щодо торговельної війни Москви з Києвом була чіткою - Україна повинна мати право на європейський вибір, повідомив посол України в Німеччині Павло Клімкін.
В ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" український дипломат сказав: "Я проти того, щоб вживати військову термінологію в цьому плані. Термінологія часто починає жити своїм життям. Німецька ж позиція із цього приводу відома: спікер федерального уряду чітко заявив про важливість взаємодії України та Росії, зокрема й торговельної. Водночас він заявив, причому дуже чітко, що Україна повинна мати право на європейський вибір. І другий дуже важливий меседж, який він озвучив, полягає в тому, що у Берліні сподіваються наприкінці листопада у Вільнюсі підписати угоду про асоціацію. Усі ці меседжі були гранично однозначними".
Відповідаючи на запитання, як погіршення двосторонніх відносин між Німеччиною та Росією впливає на відносини Києва та Берліна, П.Клімкін уточнив, що у багатьох ЗМІ пишуть про певне охолодження атмосфери відносин між Берліном та Москвою. Він зазначив, що в історії німецько-російських відносин були різні періоди, в них так само є й "об'єктивні чинники, наприклад лібералізація енергетичних ринків".
"Довгострокові газові контакти завжди мали політичний вимір. Є чинник сприйняття певних моментів внутрішньополітичного розвитку в Росії. Проте в Німеччині сама ідея "пострадянського простору" та його бачення через одну призму, безумовно, пішла. І тому контекст відносин, зокрема між Росією та Німеччиною, не впливає на стратегічне бачення Німеччиною європейської інтеграції України. Інша справа, повторюся, і це дійсно важливо, що стан енергетичних ринків загалом і, зокрема газового ринку в Європі, також змінюється, тому в Німеччині змінюється бачення того, яким чином мають функціонувати ці ринки, і видимим доказом цього є те, що ми нині отримуємо газ із Німеччини, від німецької компанії RWE й отримуємо його за цінами, які нижче за російські", - пояснив він.
Відповідаючи на запитання, чи було самостійне рішення компанії або воно також частково було рішенням канцелярії (відомства федерального канцлера), П.Клімкін зазначив, що "енергетика - це насамперед бізнес, і RWE - це один із найбільш великих трейдерів, зокрема й газових трейдерів, на сьогодні в Європі".
"Тому в цьому випадку домінує бізнес, але у сфері енергетики цей бізнес невід'ємни