12:53 18.09.2013

Україна за участю Sberbank CIB залучила синдикований кредит $750 млн

Sberbank CIB із групи Сбербанку взяв участь в організації синдикованого кредиту для України розміром $750 млн.

"Це перший для Сбербанку досвід із надання синдикованого кредиту державі Україна, який є важливим кроком на шляху подальшої співпраці", - зазначено в повідомленні банку в середу.

Як повідомлялося, 21 серпня Кабінет Міністрів України вирішив здійснити державне зовнішнє запозичення до $750 млн і терміном до двох років. Номінальну процентну ставку за позицією встановлено на рівні 6,5% річних, проте передбачена разова комісія у розмірі 3,02% основної суми боргу, що виводить реальну ставку на близький до ринкового рівень трохи вище ніж 8%.

Пізніше видання "Капітал" повідомило про рішення уряду суттєво знизити розмір комісії, проте ця інформація наразі не знайшла офіційного підтвердження.

Україна двічі цього року виходила на ринок єврооблігацій: на початку лютого було дорозміщено папери з погашенням у 2022 році на $1 млрд під 7,625%, а на початку квітня - нові єврооблігації на $1,25 млрд під 7,5% річних.

В уряду вже був досвід приватного розміщення єврооблігацій в несприятливий для публічних запозичень час. Російський ВТБ у червні 2010 року надав Україні шестимісячний бридж-кредит (перед розміщенням суверенних євробондів та отриманням першого транша кредиту МВФ) на $2 млрд під 6,7% річних. Пізніше ВТБ переуступив права за кредитом Україні VTB Capital. Виплата припадала на червень 2012 року: піврічний кредит тричі подовжували в цілому ще на півтора року. Наприкінці травня 2012 року Україна підписала договір із VTB Capital, згідно з яким $1 млрд та відсотки на всю суму позики було виплачено, а решту позики оформлено єврооблігаціями з погашенням 4 червня 2014 року та ставкою 7,95% річних.

Sberbank CIB (корпоративно-інвестиційний бізнес) було створено у рамках інтеграції Сбербанку Росії та "Тройки Діалог". Ключовими напрямами діяльності Sberbank CIB є корпоративне кредитування, інвестиційно-банківські послуги, торговельні операції з цінними паперами, власні інвестиції.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА