Інтерфакс-Україна
15:53 17.10.2013

Показники бідності в Україні у 2012 році набули географічних характеристик - учений

1 хв читати

У 2012 році показники бідності в Україні вперше набули географічних характеристик, повідомила завідувач відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько.

"У 2012 році, уперше з 1999 року, коли нам стала доступна база даних, за якою досліджується бідність, вона набула в Україні географічних рис", - сказала вона на прес-конференції в Києві в четвер, присвяченій Міжнародному дню ООН із боротьби з бідністю.

Л.Черенько зазначила, що територіями з найбільшою кількістю людей, які живуть за межею бідності, в Україні є північно-західний і південно-центральний регіон. За її словами, сприятливіша ситуація в центрі, на сході та частково - на півдні України.

При цьому дослідник зазначила, що треба розділяти показники бідності, які вимірюються за середньоукраїнським рівнем і за регіональними рівнями.

"Ми знаємо, що регіони України дуже сильно відрізняються за купівельною спроможністю населення", - пояснила вона.

Як приклад Л.Черенько навела Львівську область, яка за середньоукраїнським рівнем має 30% бідності, а за регіональним - 20%.

"У промислових регіонах, що розташовані переважно на сході, вище доходи і вище вартість життя, на середньоукраїнському рівні вони виглядають добре. На заході - нижче доходи, але й нижче вартість життя, там нижчі ціни на продукти і товари", - зазначила вона.

ОСТАННЄ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Спроби РФ домогтися скасування авіаційних санкцій натикаються на спротив ЄС через ризики безпеки — ЗМІ

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Китай припинив імпорт скрапленого газу з США після запровадження 15% мита й натомість наростив закупівлю російського - ЗМІ

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА