Показники бідності в Україні у 2012 році набули географічних характеристик - учений
У 2012 році показники бідності в Україні вперше набули географічних характеристик, повідомила завідувач відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько.
"У 2012 році, уперше з 1999 року, коли нам стала доступна база даних, за якою досліджується бідність, вона набула в Україні географічних рис", - сказала вона на прес-конференції в Києві в четвер, присвяченій Міжнародному дню ООН із боротьби з бідністю.
Л.Черенько зазначила, що територіями з найбільшою кількістю людей, які живуть за межею бідності, в Україні є північно-західний і південно-центральний регіон. За її словами, сприятливіша ситуація в центрі, на сході та частково - на півдні України.
При цьому дослідник зазначила, що треба розділяти показники бідності, які вимірюються за середньоукраїнським рівнем і за регіональними рівнями.
"Ми знаємо, що регіони України дуже сильно відрізняються за купівельною спроможністю населення", - пояснила вона.
Як приклад Л.Черенько навела Львівську область, яка за середньоукраїнським рівнем має 30% бідності, а за регіональним - 20%.
"У промислових регіонах, що розташовані переважно на сході, вище доходи і вище вартість життя, на середньоукраїнському рівні вони виглядають добре. На заході - нижче доходи, але й нижче вартість життя, там нижчі ціни на продукти і товари", - зазначила вона.