Інтерфакс-Україна
08:23 29.10.2013

У Харкові відбудуться "Шевельовські читання"

2 хв читати

Український поет і письменник Сергій Жадан виступить 30 жовтня на "Шевельовських читаннях", присвячених 105-річчю мовознавця-славіста та історика літератури, харків'янина Юрія Шевельова (Шереха).

"Кандидат філологічних наук, поет Сергій Жадан виступить з "Есе до 105-ї річниці з дня народження Юрія Шевельова", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі народного депутата (фракція "Батьківщина") Арсена Авакова, який виступив ініціатором проведення "Шевельовських читань".

У програмі "Шевельовських читань" - доповіді та виступи кандидатів і докторів філологічних та історичних наук, а також людей, які особисто знали Ю.Шевельова.

Серед заявлених тем: "Юрій Шевельов у спілкуванні", "Регіональний вимір офіційної політики пам'яті в сучасній Україні: харківський варіант (2010-2013)", "Радянська політика пам'яті про колаборацію з нацизмом та формування міфів про Юрія Шевельова", "Новознайдені публікації Ю.Шевельова воєнного часу" тощо.

Як повідомлялося, 25 вересня 2013 р. Харківська міськрада рекомендувала демонтувати меморіальну дошку Ю.Шевельову в Харкові. У рішенні зазначено, що його ухвалено з огляду на значний громадський резонанс, викликаний встановленням меморіальної дошки Ю.Шевельову, а також "суперечливі відомості про його життєвий шлях і діяльність на окупованій німецько-фашистськими загарбниками території міста Харкова в 1941-1943 рр.", на підставі закону України "Про захист суспільної моралі", з урахуванням резолюції 2331 (XXII) Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 1967 р. "Заходи, які мають бути вжиті проти нацизму та расової нетерпимості".

Рішення було ухвалено після тривалого обговорення. Незабаром після цього невідомі розбили дошку на шматочки і забрали. Журналістам місцевого агентства "Медіапорт" вдалося зняти знищення дошки на фото та відео.

Міський голова Харкова Геннадій Кернес заявив, що влада не причетна до того, що сталося.

ОСТАННЄ

Генштаб: ЗСУ звільнили дев’ять населених пунктів у районі Очеретиного та стримують РФ під Покровськом

ЗСУ відкинули противника у Покровському районі – поблизу Никанорівки, Нового Шахового та у Федорівці, у ворога теж є успіхи - DeepState

У Франції затримали двох підозрюваних у пограбуванні Лувра

Вже відомо про 32 постраждалих у Києві через нічну атаку – Кличко

Захисники України в ніч на 26 жовтня знищили або подавили 90 з 101 засобу повітряного нападу росіян

Кількість постраждалих у Києві внаслідок нічної атаки російських БпЛА зросла до 31 – Ткаченко

Петиція до Кабміну про повернення пільг донорам крові не набрала необхідні для розгляду голоси

РФ застосувала проти України за тиждень майже 1200 дронів, 1360 КАБ та понад 50 ракет - Зеленський

Радіодиктант національної єдності-2025 відбудеться в понеділок, назва тексту - "Треба жити!"

Одна людина загинула і 7 постраждали внаслідок ворожих обстрілів Харківської області - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА