20:17 31.10.2013

Кокс і Квасневський пропонують вирішити проблему Тимошенко, спираючись на законопроект Лабунської

4 хв читати
Кокс і Квасневський пропонують вирішити проблему Тимошенко, спираючись на законопроект Лабунської

Спостерігачі від Європейського парламенту екс-президент Польщі Александр Квасневський та колишній президент Європарламенту Пет Кокс вважають законопроект народного депутата Анжеліки Лабунської (позафракційна) найбільш оптимальним для досягнення консенсусу в питанні лікування засуджених за кордоном.

"Наша місія вивчила всі законопроекти щодо лікування засуджених осіб за кордоном. Ми дійшли висновку, що законопроект п. Лабунської являє собою найкращу основу, на якій слід створювати та шукати необхідний консенсус між проурядовими та опозиційними партіями", - сказано в заяві спостерігачів, переданій агентству "Інтерфакс-Україна" представництвом Євросоюзу в Україні в четвер.

Спостерігачі вивчили всі законопроекти щодо лікування засуджених осіб за кордоном та звернулися з проханням до українських політиків докласти максимум зусиль для того, щоб вирішити це термінове питання "якомога швидше".

"Ми закликаємо і проурядові, і опозиційні партії у Верховній Раді докласти всіх зусиль для досягнення консенсусу щодо подальших законодавчих кроків і зробити це якомога швидше", - зазначили П.Кокс та А.Квасневський за підсумками свого 24-го візиту в Україну та зустрічей із керівництвом країни, а також з екс-прем'єром Юлією Тимошенко та лідерами опозиції.

Як повідомлялося, 25 жовтня народний депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв оприлюднив відкритий лист Ю.Тимошенко, в якому екс-прем'єр обіцяє заради євроінтеграції України приймати всі пропозиції спостережної місії Європарламенту, "хоч би якими важкими вони були".

Крім того, Ю.Тимошенко обіцяє, якщо місія Європарламент відмовиться від процедури її помилування та вважатиме, що проблему треба вирішувати шляхом ухвалення закону, фракція "Батьківщини" підтримає той законопроект, який буде погоджено з П.Коксом та А.Квасневським

Нині у Верховній Раді України зареєстровано три законопроекти про лікування ув'язнених за кордоном.

22 жовтня А.Лабунська внесла до Верховної Ради законопроект про можливість лікування засуджених за кордоном у разі, якщо за рік безперервного стаціонарного лікування в лікарні за межами установи пенітенціарної системи ув'язнений не досяг повного лікування. Згідно з цим же документом вона пропонує, щоб суд одночасно ухвалив рішення про звільнення такої особи від покарання через хворобу. А.Лабунська пропонує внести поправки до Кримінального кодексу України, які передбачається: "У разі неможливості отримання належного лікування і медичної допомоги в пенітенціарних закладах і установах охорони здоров'я України, особи, засуджені до позбавлення волі, мають право на лікування за кордоном.

Рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, приймає суд, за умови, що така особа впродовж не менше ніж 365 днів безперервно проходила стаціонарне лікування в установі (-ах) охорони здоров'я України за межами пенітенціарних закладів, і таке лікування не привело до повного одужання такої особи".

Згідно з пропонованими змінами, підставою для рішення суду про лікування за кордоном такої особи є довідка (-и) установи (-ов) охорони здоров'я України за межами пенітенціарної служби, в якій засуджена проходила стаціонарне лікування безперервно впродовж не менше ніж 365 днів, про період перебування такої особи на стаціонарному лікуванні та письмова заява установи охорони здоров'я (клініки, госпіталю тощо) іноземної держави про згоду прийняти таку особу на лікування.

Приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання за хворобою.

Як повідомлялося, нардеп Сергій Міщенко (позафракційний) ще влітку зареєстрував законопроект про лікування ув'язнених за кордоном, який передбачав, що медична допомога та лікування за кордоном здійснюється особистим коштом засудженої особи або коштом її рідних і близьких. У жовтні він зареєстрував у Верховній Раді зміни до цього законопроекту.

24 жовтня лідери трьох опозиційних фракцій - "Батьківщина" Арсеній Яценюк, "УДАР" Віталій Кличко та "Свобода" Олег Тягнибок - внесли до парламенту свій законопроект про заборону вибіркового правосуддя та зняття перешкод для підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Водночас член парламентської фракції Партії регіонів Володимир Олійник 31 жовтня заявив, що на основі законопроекту С.Міщенко може бути доопрацьовано і ухвалено відповідний закон, можливо навіть наступного пленарного тижня.

Планується, що Верховна Рада Україна наступного пленарного тижня (5-8 листопада) розгляне три законопроекти про можливість лікування ув'язнених за кордоном, які зможуть вирішити питання екс-прем'єра Ю.Тимошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Незважаючи на затримку у схваленні в Конгресі США фінансування для України, допомога USAID не припинялася

Китай розпочав здійснення історичної місії зі збору зразків зі зворотного боку Місяця

Посол США: військова та економічна допомога, підтримка реформ і підзвітність - основні цілі виділених для України $61 млрд

Війська РФ за минулий день обстріляли 10 громад Сумської області

Мелоні підтвердила прихильність Італії організації у Швейцарії Глобального саміту миру в Україні

МЗС рекомендує громадянам України уникати відвідування місць масового скупчення людей у Тбілісі

Уряд продовжив на 1 місяць термін дії відстрочки від призову співробітникам "Укрзалізниці"

Затримано керівника ДП "Адміністрації річкових портів", якого підозрюють в одержанні хабаря за дозвіл влаштувати місця для відпочинку на причалах

Єрмак і Сіято обговорили ключові питання українсько-угорських відносин

У Бородянці Київської області "зникли" 20 млн грн на відновлення - Держаудитслужба

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА