Янукович: вважаю неприпустимою політизацію важких історичних тем

Президент України Віктор Янукович наголошує на неприпустимості політизації "важких для українського суспільства історичних тем", зокрема голодомору 1932-33 років.
"Переконаний, що історія має бути відкритою для всіх. Водночас вважаю неприпустимою політизацію насамперед важких історичних тем", - сказав В.Янукович в суботу в Києві, виступаючи на урочистій церемонії вшанування пам'яті жертв голодоморів, яка відбулася біля національного музею "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні".
В.Янукович наголосив, що політичні спекуляції на таких темах призводять до напруженості в суспільстві, роз'єднують людей і заважають консолідації громадян, яка сьогодні надзвичайно потрібна Україні.
"Сьогодні ми маємо відкинути політичні дискусії і бути єдиними. У цей скорботний день нас усіх об'єднує пам'ять про загиблих співвітчизників. Сьогоднішній день (День пам'яті жертв голодоморів - ІФ) має бути поза політикою", - зауважив глав держави.
Глава держави зазначив, що сьогодні вшановують пам'ять жертв голодомору українського народу в багатьох країнах світу. "Сьогодні ми схиляємо голови перед пам'яттю наших загиблих співвітчизників. Ми висловлюємо співчуття народам Білорусі, Казахстану, Росії, всім народам колишнього Радянського Союзу, які постраждали в ті роки", - наголосив В.Янукович.
"Наше завдання - зберегти пам'ять про все, що сталося на українській землі - і героїчне, і трагічне. Спільна пам'ять, спільна історія мають об'єднувати нас, робити сильнішими. Це фундамент нашого майбутнього" , - зазначив президент.
Після завершення виступу присутні вшанували пам'ять жертв голодомору хвилиною мовчання.
Потім В.Янукович встановив запалену лампаду до "Свічки пам'яті".
У церемонії також взяли участь президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, прем'єр-міністр Микола Азаров, голова Верховної Ради Володимир Рибак, урядовці, представники громадськості.
День пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій в Україні відзначається щорічно четвертої суботи листопада. Втрати України за роки голодомору в 1932-1934 роках, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.Птухи Національної академії наук України становили близько 4,5 млн осіб.