Інтерфакс-Україна
11:35 30.12.2013

На розвиток українських аеропортів потрібно 15,3 млрд грн упродовж 9 років - концепція держпрограми

3 хв читати

Кабінет Міністрів України схвалив концепцію Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року із загальною плановою потребою в коштах на суму 15,3 млрд грн.

Згідно з постановою уряду №944 від 30 жовтня 2013 року, оприлюдненою на веб-сайті Кабінету Міністрів, із зазначеної суми 11,2 млрд грн планується залучити для забезпечення розвитку аеродромів і аеродромних об'єктів, за рахунок інших джерел, зокрема залучених під державні гарантії, близько 4,1 млрд грн - для забезпечення розвитку об'єктів інфраструктури аеропортів, що не належать до аеродромних, за рахунок коштів приватних інвесторів.

Згідно з текстом концепції, приведення авіаційного транспорту у відповідність до міжнародних вимог - важлива складова стратегії держави, спрямованої на забезпечення конкурентоспроможності України на світовому ринку.

Згідно з прогнозом Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), в період з 2012 по 2023 рр. загальний попит на повітряні перевезення в середньому щорічно зростатиме на 4-5%, світовий парк повітряних суден значно розширюватиметься. У період до 2023 року обсяг повітряних перевезень через українські аеропорти зросте майже у 2,8 разу порівняно з 2012 роком.

"За 2012 рік пасажиропотік у вітчизняних аеропортах збільшився на 13,2% і сягнув 14,1 млн осіб. Прогнозований обсяг повітряних перевезень в Україні в 2015 році становитиме 20,1 млн пасажирів, у 2023-му - 38,8 млн пасажирів", - зазначається в документі.

Автори концепції зазначають, що наразі економічно самодостатнім є лише аеропорт "Бориспіль" (Київ). Основна частина решти аеропортів тільки підтримує свою сертифікаційну придатність, проте через відсутність власних коштів не може здійснювати в значних обсягах заходи з реконструкції та модернізації.

Цю проблему передбачається розв'язати шляхом забезпечення будівництва, реконструкції та модернізації, зокрема: аеродромів і аеродромних об'єктів (злітно-посадкових смуг, перонів, руліжних доріжок, засобів світлосигнального, радіотехнічного, метеорологічного обладнання, інших об'єктів, що належать до аеродромних); об'єктів інфраструктури аеропортів, об'єктів неавіаційної діяльності, об'єктів наземної інфраструктури, що належать українським повітряним перевізникам, аеродромів спільного використання та їх об'єктів за узгодженням із відповідними органами державної влади, у сфері управління яких перебувають такі аеродроми.

Крім того, передбачається створення і розвиток єдиної державної мережі аеродромів у результаті об'єднання аеродромів і передання їх у державну та комунальну форми власності на баланс державного підприємства сфери управління Мінінфраструктури; експлуатація аеродромів на підставі договору з держпіжприємством-балансоутримувачем аеродромів; розвиток, експлуатація й утримання аеродромів за рахунок аеропортових зборів та інших, не заборонених законодавством джерел; забезпечення залучення приватних інвестицій у розвиток аеропортів; вирішення питання про підписання між Україною та Європейським Союзом угоди про спільний авіаційний простір.

"Виконання програми дасть змогу забезпечити: збільшення загального пасажиропотоку до рівня 28 млн пасажирів до 2023 року; збільшення пропускної спроможності аеропортів утричі, а також приведення їх якісного рівня до міжнародних стандартів; скорочення часу на обслуговування кожного повітряного судна до 35-40 хвилин; розвиток неавіаційної діяльності аеропортів до 60% загальних доходів аеропортів; збільшення частки авіаційних перевізників, які працюють за моделлю "лоу-кост", до 50% спільного ринку авіаперевезень", - зазначається в держпрограмі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА