14:53 15.01.2014

Студенти київських вишів відмовилися від голодовки

2 хв читати

Студенти київських вишів відмовилися від голодовки у зв'язку з проведенням перевірок Державною інспекцією навчальних закладів.

"Ми відмовилися від голодовки, тому що вважаємо, що в цьому немає сенсу", - заявив один з ініціаторів проведення голодовки, студент четвертого курсу Інституту журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка Мар'ян Кушнір.

За його словами, сенс голодовки зник після того, як інспекція завершила моніторинг київських вишів.

М.Кушнір наголосив, що студенти розцінили таку позапланову перевірку як тиск на активістів Майдану.

Водночас заступник голови Державної інспекції навчальних закладів України Андрій Марочкін заявив, що моніторинг був зумовлений зверненнями студентів та їхніх батьків, зокрема на гарячу лінію інспекції. У таких зверненнях йшлося про упереджене ставлення до студентів під час сесії.

Він наголосив, що комісія, яка проводила моніторинг у вишах, не мала ніяких списків студентів, які брали участь у подіях на Майдані.

За його словами, комісія завершила роботу у зв'язку з тим, що набрала достатньо матеріалів. В майбутньому ці матеріали буде вивчено і надано відповідні рекомендації щодо вдосконалення процесу підготовки та проведення екзаменаційних сесій у вишах.

Як повідомлялося, раніше у Facebook на сторінці Інституту журналістики КНУ ім. Шевченка з'явилося оголошення про початок безстрокової голодовки студентів університету з 15 січня з вимогою відкликати Держінспекцію, яка під час екзаменаційної сесії з 11 по 25 січня проводить позапланову перевірку київських вишів. У повідомленні зазначено, що студенти розглядають ці дії як "репресії стосовно учасників і небайдужих до подій, що відбуваються на Євромайдані".

Згідно з повідомленням на офіційному сайті Міносвіти, "відповідно до наказу... комісія Державної інспекції вивчала питання щодо стану організації та проведення зимової сесії на факультетах Київського національного університету імені Тараса Шевченка за окремими напрямами підготовки та спеціальностями". "Вивчення проводилось на підставі рішення спільної комісії Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України та представників студентського самоврядування з розгляду протесту. Зазначену комісію було створено за ініціативи Студентської координаційної ради", - йдеться в повідомленні.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник заявив, що Державна інспекція навчальних закладів України завершила перевірку Київського національного університету імені Тараса Шевченка ще 14 січня ввечері.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА