17:09 07.02.2014

НБУ в січні витратив на інтервенції на підтримку гривні $1,7 млрд

2 хв читати
НБУ в січні витратив на інтервенції на підтримку гривні $1,7 млрд

Від’ємне сальдо валютних інтервенцій Національного банку України в січні становило $1,7 млрд, повідомив Національний банк України у п'ятницю.

Згідно з його оперативними даними, на 1 лютого обсяг міжнародних резервів становив $17,8 млрд, скоротившись за місяць на 12,8%, або $2,6 млрд.

"Їх динаміка впродовж січня 2014 року була зумовлена необхідністю своєчасного виконання державних боргових зобов'язань в іноземній валюті (понад $1,1 млрд), зокрема здійснення платежів на користь Міжнародного валютного фонду ($0,65 млрд), а також заходів для підтримки рівноваги на валютному ринку", - пояснює НБУ.

Раніше джерело уточнило агентству "Інтерфакс-Україна", що міжнародні резерви України станом на 5 лютого становили близько $17,75 млрд.

Як повідомлялося, після кількох років стабільності з початку 2014 року курс гривні почав знижуватися, незважаючи на спроби Нацбанку інтервенціями утримати його від такого значного зниження. Особливо істотним падіння курсу гривні стало після загострення сутичок протестувальників і правоохоронців, пов'язаних з ухваленням Верховною Радою законів 16 січня. У результаті курс гривні на ринку почав знижуватися й наприкінці дня 5 лютого сягнув 9,0000 грн/$1, що на 8,6% перевищувало курс на початок року.

За словами учасників ринку, Нацбанк за допомогою держбанків робив спроби стримувати девальвацію національної валюти інтервенціями, проводячи їх за курсом спочатку 8,4 грн/$1, а потім 8,6 грн/$1 і 8,7 грн/$1. Проте за відсутності бажаного ефекту НБУ 6 лютого ухвалив постанову про впровадження низки обмежень на купівлю валюти, що зумовило зміцнення курсу до 8,55 грн/$1.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА