Україна та Індія нарощують ВТС у сфері спільної розробки високоточного озброєння та модернізації авіатехніки
Україна та Індія під час міжнародної оборонної виставки Defexpo-2014, що відбулася нещодавно в Нью-Делі (Індія), закріпили підписанням контрактів плани з нарощування двосторонньої військово-технічної співпраці (ВТС).
Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок у прес-службі держконцерну "Укроборонпром", у рамках виставки українська ДГЗП "Спецтехноекспорт" та індійська держкорпорація Larsen&Toubro Ltd підписали контракт на розробку для індійської сторони зенітно-ракетного артилерійського комплексу (ЗРК) у рамках тендера Міноборони Індії на постачання 138 ЗРК.
"Індійська корпорація є одержувачем тендерної документації і має право брати участь у тендері. Буде надано одну бойову та одну командну машину. Командну машину виготовить Харківський автомобільний завод, бойову – ДП "ДержККБ "Луч", гармату - ДП "КБ "Артозброєння", що входять до складу "Укроборонпрому". У разі успішних випробувань техніку постачатимуть Міноборони Індії", - цитує прес-служба заступника гендиректора "Укроборонпрому" Андрія Стефанишина. Інших деталей співпраці концерн не озвучує.
Також у рамках Defexpo-2014 ДГЗП "Спецтехноекспорт" і ВПС Індії підписали новий контракт на модернізацію в Україні легких транспортних Ан-32 індійських ВПС, повідомили в прес-службі держконцерну.
Контракт, деталі якого не оголошують, буде розвитком двосторонньої співпраці з модернізації авіатехніки, закріпленим підписаним у 2009 році партнерами контрактом обсягом близько $400 млн на модернізацію 105 індійських Ан -32.
Згідно з первинною домовленістю, на потужностях в Україні мали бути модернізовані 40 машин, решта техніки - на авіазаводі індійських ВПС BRD -1 у Канпурі. Виконавцями контракту виступають ДП "Антонов" і ДП "Завод 410-й цивільної авіації" (обидва - Київ).
На сьогоднішній день пройшли модернізацію в Україні і були передані замовнику 30 літаків, заключні партії по 5 машин будуть відправлені до Індії в лютому і в травні.
Як зазначив заступник гендиректора "Укроборонпрому" Максим Глущенко, перспективним напрямом у розвитку співпраці двостороннього ВТС сторони розглядають також ремонт і продовження ресурсу вертолітної техніки ВПС Індії.
За підсумками переговорів із заступником міністра оборони Індії Шанкаром Агарваль що відбулися в рамках виставки, М.Глущенка також озвучив плани української сторони щодо участі в кількох офсетних тендерах МО Індії. Деталей співпраці на цьому етапі не розголошують.
Заступник голови "Укроборонпрому" також висловив задоволення динамікою зростання двостороннього ВТС: за його даними, у 2013 році він виріс порівняно з 2012 роком більш ніж втричі - до $397,4 млн.
"Ми успішно виконали контракт на поставку Індії ракет Р-27 виробництва ДАХК "Артем" У стадії підписання - кілька опціонів Успішно розвивається співробітництво у сфері поставок силових газотурбінних установок для кораблів ВМС Індії", - додав він.
Україна та Індія підписали міжурядову угоду про співробітництво у сфері ВТС у грудні 2010 року.
У 2009 році сторонами укладено один з найбільших контрактів у сфері двостороннього ВТС обсягом близько $ 400млн, що передбачає ремонт і модернізацію 105 машин Ан- 32 індійських ВПС .
Крім традиційного, з часів розвалу колишнього СРСР, інтересу до співпраці з Україною у військово-морській сфері, індійська сторона вже озвучила зацікавленість в активізації двосторонньої ВТС у сфері трансферу технологій, розвитку в Індії виробництва військової продукції за сприяння українських підприємств, а також у сфері спільних наукових військових розробок .
Індія в останні роки входить до числа найбільших світових імпортерів основних видів озброєнь.
За даними з індійських відкритих джерел, військовий бюджет Індії на 2012-2017 роки оцінено в $100 млрд.