18:46 25.03.2014

Загальна заборона госпдіяльності в Криму призведе до великих збитків для українських компаній - АТП

2 хв читати

Ухвалення законопроекту про окуповані території в нинішній редакції, що включає загальну заборону господарської діяльності в Криму, призведе до великих втрат для українських компаній.

Відповідну думку Американська торговельна палата (American Chamber of Commerce in Ukraine) виклала в листі на адресу голови парламентського комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

"Компанії-члени палати вважають, що якнайшвидше ухвалення законопроекту (про окуповані території - ІФ) є завданням надзвичайної важливості. Водночас прийняття за його основу закону Грузії "Про окуповані території", як це зазначено в пояснювальній записці, може призвести до додаткових негативних наслідків, оскільки економічний розвиток та обсяг ділових транзакцій окупованих територій Грузії та України є неспівмірним", - йдеться в листі.

На думку AТП, заборона госпдіяльності в Криму призведе до втрати тисяч робочих місць на півострові та зростання соціального напруження, нестабільності в регіоні.

У палаті також вважають небезпечною норму законопроекту про тимчасове обмеження пересування на окупованій території, в'їзду та виїзду з Криму. "Близько 85% товарів щоденного попиту в Криму, насамперед продовольчих, реалізується за рахунок постачання з континентальної частини України. За умови заборони вільного в'їзду до Криму, а також закриття мережі роздрібної торгівлі (в результаті заборони госпдіяльності), а також з огляду на той факт, що рівень розвитку інфраструктури Криму - низький, а місцевий виробник не має можливості покрити продовольчі потреби населення, ситуація в Криму призведе до продовольчої та гуманітарної кризи", - резюмують в AТП.

Згідно з листом, Американська торговельна палата просить парламентарів врахувати її думку та уточнити норми законопроекту.

Як повідомлялося, минулого тижня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЦВК Киргизстану підведе підсумки референдуму про Конституцію упродовж 15 днів

До кінця року перед Міністерством охорони здоров'я стоїть завдання зробити 47 млн. COVID-щеплень

Конституційний референдум у Киргизстані відбувся

Жіночі асоціації вимагають відставки голови Євроради після протокольного інциденту в Анкарі

Китай на початковому етапі пандемії COVID-19 не зміг надати повного доступу до інформації про те, що відбувається

Влада Харкова просить пільговиків утриматися від поїздок у громадському транспорті в години пік у зв'язку з ситуацією з COVID-19

В Індії на тлі зростання захворюваності COVID-19 заборонили експорт лікарського препарату "Ремдесивір"

У Києві за добу 697 людей захворіли Covid-19, 42 померли, 236 одужали

У "червоній зоні" епіднебезпеки половина областей України і Київ

Боррель: Повернення до миру в М'янмі ускладнює геополітична конкуренція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА