Інтерфакс-Україна
11:39 19.04.2014

Майже три чверті жителів південного сходу України не бачать утиску прав російськомовного населення - опитування

2 хв читати

Понад 70% населення південно-східних областей України не згодні з твердженням, що в країні утискають права російськомовних громадян.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення ZN.UA 10-15 квітня, що опубліковані в тижневику "Дзеркало тижня. Україна" в суботу.

Відповідаючи на запитання: "Чи згодні ви з твердженням, що в Україні порушуються права російськомовного населення?", 71,5% респондентів відповіли "ні". 23,1% опитаних вбачають обмеження таких прав.

Стосовно прав україномовних громадян, то 92,2% учасників опитування не відчувають жодних утисків. Найвищий показник серед прихильників протилежної думки - в Донецькій області (5,4%) і Харківській (4%).

Щодо введення російської мови як другої державної таких кроків від центральної влади очікують 11% жителів південного сходу України. При цьому в Донецькій та Луганській областях цей показник вищий за інші - по 17,1%. Найменше розраховують на "мовний хід" влади у Дніпропетровській та Миколаївській областях (по 4%).

Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення ZN.UA 10-15 квітня. Опитано 3232 респондентів старших за 18 років у 160 населених пунктах восьми регіонів Півдня і Сходу України – в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Харківській, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій областях (методом телефонних інтерв'ю - 1476, методом особистих інтерв'ю - 1756). У кожному окремому регіоні проведено щонайменше 400 інтерв'ю. Похибка вибірки не перевищує 0,95%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Світові лідери та дипломати засуджують масовану атаку РФ по Україні

З будинку в Солом’янському районі врятували 26 людей, рятувальні роботи тривають – ДСНС

Кількість загиблих в Одесі зросла до двох – прокуратура

Трамп достроково покинув саміт G7, не зустрівшись з Зеленським – ЗМІ

ЄБРР профінансує другу фазу проєкту з оцифрування геоданих в Україні – глава Міндовкілля

Точицький: сприйняття культури в Україні десь на рівні "міністр дістань квиточок"

МЗС після масованого обстрілу закликає світову спільноту вжити конкретних кроків для посилення тиску на РФ та зміцнення України

Обрано новий склад Наукового комітету Нацради з питань розвитку науки і технологій

Іноземні дипломати відвідали місце російського удару по житловому будинку в Києві

На Київщині шукають ділянку для будівництва заводу з виробництва та переробки шин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА