Інтерфакс-Україна
10:40 17.07.2014

Замовником та організатором замаху на Авакова був Безлер, затримано дві групи, що готували цей злочин, заявляють в МВС

3 хв читати
Замовником та організатором замаху на Авакова був Безлер, затримано дві групи, що готували цей злочин, заявляють в МВС

Замовником та безпосереднім організатором замаху на вбивство міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова є керівник групи бойовиків, що тримають під контролем Горлівку (Донецька обл.), громадянин РФ Ігор Безлер ("Біс"), заявив радник глави МВС Зорян Шкіряк.

"7-9 липня під час перебування в зоні АТО російські терористи готували замах на вбивство керівника МВС України. Замовником та організатором цього злочину був безпосередньо диверсант Ігор Безлер", - розповів він на брифінгу в четвер у Києві.

"Готували кілька диверсійних груп, якими керував безпосередньо Ігор Безлер, але завдяки чіткій та злагодженій роботі правоохоронних органів, своєчасно отриманій інформації, а також дезинформації терористичних угруповань, було зроблено кроки на випередження й цього злочину вдалося уникнути", - розповів радник міністра.

З.Шкіряк повідомив, що під час затримання один із керівників диверсійної групи, яка брала участь у підготовці цього злочину, чинив опір, його було ліквідовано.

"Було затримано одну з цих груп, якою керував безпосередньо громадянин К., командир терористичного підрозділу. Саме він здійснював диверсійно-розвідувальну роботу з організації вбивства Арсена Авакова. Під час спроби затримання він учинив опір, через що його ліквідували бійці нашого спецпідрозділу", - зазначив радник міністра.

Радник глави МВС повідомив, що інших членів диверсійно-розвідувальної групи "було взято в полон, вони перебувають під слідством". З.Шкіряк також додав, що другу диверсійно-розвідувальну групу затримали співробітники Служби безпеки України. Він наголосив, що учасників організації замаху на вбивство ідентифіковано, їхні особи встановлено.

Водночас, він не став називати точної кількості затриманих, сказавши лише, що це "дві групи по кілька осіб".

З.Шкіряк наголосив, що метою цього злочину було "розбалансування правової системи".

"Вбивством міністра бойовики мали на меті розбалансувати правоохоронну систему, оскільки жорстка позиція Авакова щодо знищення російських терористичних угруповань і звільнення нашої території є чіткою, зрозумілою. Та, звісно ми всі знаємо, що Арсен Аваков є, фактично, особистим ворогом Кремля", - зазначив З.Шкіряк.

За словами радника глави МВС, було сплановано кілька варіантів убивства А.Авакова : засідка на шляху, закладки фугасів, теракт у приміщенні, де мав перебувати міністр. "Ми їх заплутали й не дали злочинцям вчинити замаху на життя", - розповів З.Шкіряк.

Водночас, він не уточнив, громадянами якої країни є затримані, сказавши лише, що це так звані "п'ятірки Біса". "Саме його (Безлера - ІФ) диверсійно-розвідувальні групи повинні були скоїти цей злочин.

Раніше в українських ЗМІ з'явилася інформація, що в зоні антитерористичної операції на А.Авакова було здійснено замах. Сам глава МВС не постраждав.

"Так, ми підтверджуємо інформацію про те, що був замах. Але ми поки що не розголошуємо інформацію про те, чи є затримані, а також інші подробиці", - заявила керівник зі зв'язків з громадськістю МВС України Лариса Волкова агентству "Інтерфакс-Україна" й додала, що подробиці буде озвучено на брифінгу в четвер.

У середу перший віце-прем'єр самопроголошеної "ДНР" Андрій Пургін заявив "Інтерфаксу" (interfax.ru): "Звісно, ми не маємо відношення до цього. Цілком може бути, що це інсценування". У штабі "ополчення" самопроголошеної "ЛНР" агентству "Інтерфакс" також повідомили, що не причетні до замаху.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд змінив запобіжний захід нардепу Тищенку на особисте зобов'язання - ЗМІ

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили "Читальню однієї книги"

Ворог продовжує удари по транспортній інфраструктурі з метою обрізати сполучення з прифронтовими територіями - "Укрзалізниця"

Керівнику КП Голосіївського району Києва повідомлено про підозру за оборудку з дорожньою сіллю

Зеленський і Бабіш домовились обговорити подальшу співпрацю під час особистої зустрічі

З початку року в окупованому Криму зафіксовано більше 700 випадків порушення прав людини – Лубінець

Єврокомісія створила внутрішню групу для перевірки обвинувачень Угорщини у шпигунстві в інституціях ЄС

Київрада підтримала закупівлю мобільних укриттів, заплановано встановити 500 в різних районах

Лауреатом Нобелівської премії з літератури 2025 року став угорський письменник Ласло Краснагоркаї

Китай запровадив санкції проти 14 західних фірм та організацій оборонної сфери

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА