Інтерфакс-Україна
14:51 05.09.2014

НБУ послабив офіційний курс гривні майже на 30 коп. слідом за міжбанком

2 хв читати
НБУ послабив офіційний курс гривні майже на 30 коп. слідом за міжбанком

Національний банк України (НБУ), котрий проігнорував тенденцію до послаблення гривні, що намітилася напередодні на міжбанку, в п'ятницю все ж пішов за ринком і з 14.00 знизив офіційний курс національної валюти з 12,528758 грн/$ до 12,822200 грн/$.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" учасники ринку, на міжбанку котирування в цей день стартували з позначок 12,8/13,10 грн/$1, після чого гривня подешевшала майже до 13,00/13,30 грн/$1, однак згодом все ж закріпилася на рівні близько 12,90/13,20 грн/$1.

Спадну динаміку підтверджують і дані Нацбанку про середньозважений курс: середньозважений курс до 13:30 досяг рівня 12,8605 грн/$1, стартувавши вранці з 12,5000 грн/$1.

Учасники ринку пояснюють ситуацію тим, що в четвер-п'ятницю на ринок виходить відкладений попит після ухваленого Нацбанком рішення з 2 вересня перевести купівлю валюти в режим "Т+2": на третій операційний день після зарахування на спецрахунок необхідної для такого придбання гривні.

За таких умов НБУ в четвер оголосив аукціон із продажу доларів, заявки на яких у розмірі від $1 млн приймаються до 15:00, а валюта перераховується покупцям 8 вересня. Його результати наразі невідомі.

Мінфін прогнозує середній курс гривні у 2014 році на рівні близько 12 грн/$1.

За оцінками глави НБУ Валерії Гонтаревої, збалансованим є курс гривні 11,5-11,9 грн/$1, а його падіння з кінця липня викликано панічною реакцією на війну на сході країни. Нацбанк після низки консультацій з 40 найбільшими банками нещодавно заявив, що очікує стабілізації гривні на рівні 12,5-13,0 грн/$1 у найближчі тижні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міносвіти розіслало в департаменти освіти роз’яснення щодо питань оцінювання результатів навчання в школах відповідно до держстандарту

Україна відповідатиме на атаки, поки Путін не припинить війну, – Єрмак

Міністр культури Точицький задекларував 1,2 млн грн доходів за 2024 рік

Фінансування архівної сфери недостатнє для модернізації, розвитку і побудови сховищ - заступниця міністра юстиції Васильчук

Каллас: Умови РФ щодо припинення вогню дають підстави сумніватися, чи хочуть вони миру

Мін'юст працює над побудовою єдиної державної системи органів управління національними архівами

За ніч збито 90 зі 174 ворожих БпЛА, 70 безпілотників-імітаторів локаційно втрачені

Blockbuster Mall запустив маршрут із Вишгорода

Окупанти вночі атакували дронами Одеський район, постраждала людина, пошкоджені дитсадок і приватний будинок, 500 абонентів без світла

США вийдуть із групи, яка розслідує відповідальність за вторгнення в Україну

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА