Розпочав роботу сайт реєстру завданої шкоди інфраструктурі в зоні АТО - громадська організація "Громадянська ініціатива"

Розпочав роботу сайт "Єдиного реєстру шкоди інфраструктури в зоні АТО", завданням якого є збір інформації про об'єкти Донецької і Луганської областей, зруйновані під час бойових дій, повідомляє прес-служба громадської організації "Громадянська ініціатива".
У повідомленні зазначається, що вся зібрана інформація перебуває у відкритому доступі для громадян. Крім цього, кожен, хто володіє такою інформацією, може внести її до реєстру, заповнивши форму на сайті www.реестр.укр.
"З моменту оголошення ініціативи про створення Єдиного реєстру шкоди інфраструктури в зоні АТО, ми вже отримали сотні повідомлень від громадян про зруйновані об'єкти. Зараз отриману інформацію перевіряють і уточнюють волонтери, надалі її буде розміщено у відкритому доступі на сайті реєстру", - зазначив народний депутат України від фракції Партії регіонів, голова громадської організації "Громадянська ініціатива" Валерій Омельченко.
За його словами, серед об'єктів, зруйнованих під час бойових дій, виявилися церкви, дитячі садки, лікарні, школи та житлові будинки.
"Вражають масштаби руйнувань, за якими стоять людські долі і життя. Дитячі сади, церкви, лікарні, школи. Найбільше руйнувань - у житлових будинках. Відновлювати все це доведеться роками, але вже зараз треба розпочати. Цей процес. Одним з головних аспектів є публічність і відкритість цієї інформації. Громадяни мають право знати об'єктивну ситуацію, наскільки зруйнований Донбас, і якими ресурсами держава буде його відновлювати", - резюмував В.Омельченко.
За його словами, реєстр буде корисний людям, які виїхали з зони АТО, втратили зв'язок і хочуть дізнатися стан справ із конкретними житловими будинками, соціальними або промисловими об'єктами.
У прес-службі громадської організації нагадали, що для внесення об'єктів до реєстру потрібні так відомості: адреса об'єкта, короткий опис об'єкта, опис шкоди з зазначенням дати завдання ушкоджень, що підтверджують фото-або відеоматеріали.
"Інформацію можна додати безпосередньо на сайті www.реестр.укр або надіслати на будь-якоу з адрес електронної пошти: [email protected], [email protected], [email protected], [email protected]", - наголошується в повідомленні.