Інтерфакс-Україна
18:13 26.09.2014

Продан: Україні та ЄС не вдалося домовитися з Росією про механізм формування ціни на газ

1 хв читати
Продан: Україні та ЄС не вдалося домовитися з Росією про механізм формування ціни на газ

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан наголошує, що ціна газу, який Київ закуповуватиме для забезпечення безперебійного постачання газу в зимовий період, має формуватися на підставі ринкових механізмів.

"Це має бути комерційна ціна, що не залежить від рішень російського уряду", - сказав український міністр на прес-конференції у Берліні після тристоронньої зустрічі з міністром енергетики Олександром Новаком та комісаром ЄС із питань енергетики Гюнтером Еттінгером.

Він наголосив, що Україна, як і раніше, виступає проти того, щоб ціна в $385 за 1 тис. кубометрів була результатом рішення уряду Росії про скасування експортного мита.

При цьому, за словами Ю.Продана, повної згоди з російськими колегами з цього питання наразі не досягнуто.

"На жаль, ми не досягли з російською стороною домовленостей щодо механізму формування ціни", - сказав Ю.Продан.

Як повідомлялося, під час сьогоднішніх переговорів сторони досягли попередньої домовленості, згідно з якою, до кінця жовтня Україна сплатить $2 млрд за раніше поставлений газ, а до кінця року — ще $1,1 млрд. При цьому на умовах передоплати протягом шести місяців Росія поставить Україні 5 млрд. кубометрів газу за ціною $385 за 1 тис. кубометрів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти захопили 11 кв км за добу за двох напрямках у Донецькій області - DeepState

В Києві введено аварійне відключення за командою Укренерго, зупинене водопостачання та електротранспорт – КМДА

У прем'єра Свириденко 1 штатний радник, 4 - на громадських засадах і 1 помічниця

Подача теплоносія відновлена у 4 тис з 6 тис київських багатоповерхівок, тепло у квартирах буде пізніше – віцепрем'єр

Автопідприємство Кабміну не продавало і не закуповувало нових автомобілів у 2025р

Петиція про зупинку метро в Києві о 9:00 під час хвилини мовчання не набрала необхідних для розгляду голосів

Окупанти обстріляли 12 населених пунктів в Сумській області за добу, без постраждалих

Військові підрозділи отримали 225 тисяч засобів ураження за 5 місяців роботи DOT‑Chain Defence – Шмигаль

Робота тролейбусів повністю відновлена на лівому березі Києва – КМДА

Жертвами протестів в Ірані стали вже 50 мітингарів та 14 правоохоронців – правозахисники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА