12:59 08.10.2014

Кабмін має намір виділити на реалізацію проекту "Стіна" додаткові EUR6 млн - Яценюк

3 хв читати
Кабмін має намір виділити на реалізацію проекту "Стіна" додаткові EUR6 млн - Яценюк

Кабінет Міністрів має намір на засіданні в середу ухвалити рішення про виділення додаткових EUR6 млн на реалізацію проекту з облаштування українсько-російського кордону "Стіна".

"Я просив би сьогодні ухвалити ще одне важливе рішення. Йдеться про облаштування держкордону. 235 млн грн - це перша сума, яку виділено на ці цілі, і сьогодні ухвалити рішення про додаткові EUR6 млн, а загальний обсяг буде EUR66 млн, які дадуть можливість нам розпочати облаштовувати ділянку держкордону між Україною та Російською Федерацією", - сказав прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду в середу.

А.Яценюк укотре наголосив, що мирний план врегулювання конфлікту на сході України можливий у разі відновлення Україною контролю над держкордоном.

"Виконання мирного плану неможливе за відкритого кордону. Це ключовий елемент, Росія під цим підписувалася, і вона це має виконувати. Ми як українська сторона готові забезпечити контроль за держкордоном України, якщо російська армія не розстрілюватиме українських прикордонників", - додав він.

В оприлюднених на сайті Кабміну положеннях Плану дій "Відновлення України" зазначено: "Проект "Стіна": будівництво та облаштування надійно укріпленого рубежу між Україною та Росією. Протягом шести місяців".

Раніше в червні з ініціативою зведення стіни на кордоні з Росією виступав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Ігор Коломойський. Він передав до Адміністрації президента України інженерний проект та техніко-економічне обґрунтування будівництва укріпленої стіни уздовж кордону з Росією протяжністю в 1920 км і вартістю близько EUR100 млн.

Проект передбачав будівництво на кордоні з Росією суцільної металевої огорожі з високоміцної сталі з колючим дротом, яким проходитиме електричний струм. Будівництво стіни передбачене на території Донецької, Харківської та Луганської областей.

За представленим проектом, підходи до огорожі мають перегороджуватися глибокими та широкими ровами й колючим дротом. Це дасть змогу унеможливити доступ до огорожі мирних жителів, тварин, а також автотранспорту та бронетехніки. Закритий для проникнення випадкових людей простір між ровами й огорожею має бути повністю замінований сигнальними та протипіхотними мінами.

Передбачалося, що уздовж стіни розташовуватимуться мотоманеврені групи українських військ, прикордонники та Нацгвардія України.

Фінансування цього проекту передбачалося за рахунок благодійних фондів.

Пізніше РНБО вирішила доручити уряду здійснити односторонню демаркацію українсько-російського кордону у зв'язку з загрозами національній безпеці та розробити відповідний план проведення інженерних робіт на українсько-російській ділянці кордону.

Кабінет Міністрів за дорученням РНБО ухвалив рішення про інженерно-технічне облаштування кордону з РФ. На документі стоїть гриф "таємно".

Кабінет Міністрів своєю постановою №448 10 вересня зобов'язав Міністерство оборони спрямувати на укріплення державного кордону 100 млн грн, раніше виділених урядом із резервного фонду державного бюджету.

Роботи з будівництва інженерних споруд у рамках реалізації проекту "Стіна" на кордоні з РФ уже розпочато, перший етап планували завершити 30 вересня.

Із метою гарантування громадської безпеки Кабмін також ухвалив рішення про тимчасове припинення руху через 16 із наявних 65 пунктів пропуску державного українсько-російського кордону.

Держкордон з Росією має протяжність 2295 км за загальної протяжності українського кордону майже 6993 км, зокрема 1355 км морської ділянки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА