Інтерфакс-Україна
11:57 12.11.2014

У розшук оголошено двох колишніх голів правління НАК "Надра України" - Генпрокуратура

2 хв читати
У розшук оголошено двох колишніх голів правління НАК "Надра України" - Генпрокуратура

Двоє колишніх голів правління НАК "Надра України" оголошено в розшук, постановами Печерського райсуду надано дозвіл на їх затримання з метою приведення на судове засідання для розгляду клопотань слідчого про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, повідомила прес-служба Генпрокуратури України в середу.

За її даними, прокуратура підозрює їх у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Під час розслідування було встановлено, що двоє колишніх керівників НАК, усупереч чинному законодавству України, незаконно підписали в 2012-2013 рр. з керівництвом одного з ТОВ договори купівлі-продажу часток загального майна державного підприємства "Надра Україна". Це призвело до виходу "Надра України" із складу учасників спільної діяльності за договорами видобутку вуглеводнів (природного газу) на Сахалінському родовищі (Харківська обл.).

"Отже, в результаті злочинних дій голів правління НАК "Надра України" держава втратила контроль за видобутком газу на Сахалінському родовищі (Харківська область) і можливість отримання прибутку. За період 2012-2013 рр. на Сахалінському родовищі без участі НАК "Надра України" учасники спільної діяльності видобули газу в кількості 363 млн куб. м загальною вартістю понад 1,27 млрд грн", - зазначають у Генпрокуратурі.

Як повідомлялося, Сахалінське газоконденсатне родовище є одним з найбільших в Україні, його запаси оцінюють у 15 млрд куб. м природного газу.

НАК "Надра України", 100% акцій якої перебуває у держвласності, створено в жовтні 2000 року з метою підвищення ефективності управління державними підприємствами геологорозвідки.

У складі "Надр України" нині - 12 дочірніх підприємств, зокрема "Чернігівнафтогазгеологія", "Полтавнафтогазгеологія", "Кримгеологія", "Західукргеологія", "Центрукргеологія", "Миргороднафтогазрозвідка", "Горліврозвідка", "Житомирбуррозвідка", "Надраресурс", "Проектний інститут "Укргеолбудпроект", "Агрогеофізика" й "Укрнаукагеоцентр".

"Надра України" також є пайовим учасником у компаніях ТОВ "Надра Юзівська", ТОВ "Надра Олеська", ТОВ "Голден Деррік", ТОВ "Інженерно-бурова група "Тритон", ТОВ "Українська геофізична компанія", ТОВ "Надраінвест", ТОВ "Води України", ТОВ "Шевченківський кар'єр", ТОВ "Азовське рудоуправління", ТОВ "Першотравневий гірничо-збагачувальний комбінат". Крім того, НАК є акціонером у ДАХК "Укргеолреммаш", ВАТ "Північукргеологія".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В разі припинення вогню Україні знадобиться ще більша армія і більша допомога США та Європи, щоб стримувати РФ – ISW

Орбан анонсував звільнення від податків на доходи матерів двох і більше дітей

Голови МЗС країн ЄС у понеділок обговорить, чи можна зберегти мовлення Радіо Вільна Європа – Ліпавський

У Києві оголошена повітряна тривога, працює ППО

Жителям Кушугумської громади під Запоріжжям заборонили виходити на берег Дніпра через ризик проникнення ДРГ

ЗСУ провели передислокацію в Курській області на вигідніші рубежі, інформація про оточення неправдива – Умєров

РФ має беззастережно погодитись на пропозиції США, якщо хоче закінчити війну – Умєров

Під час мирних перемовин обговорюються Курська область, ЗАЕС, доступ до портів - Віткофф

На покровському напрямку з початку доби знешкоджено 303 окупанти – Генштаб ЗСУ

В Чернігові завершений розбір завалів на місці удару дрона по 5-поверхівці, постраждала 1 жінка – ДСНС

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА