11:35 26.11.2014

Американський суд поділив гроші Лазаренка: частину отримає банк на Антигуа, частину США

4 хв читати

Суд м. Вашингтон схвалив угоду, згідно з якою банк у державі Антигуа отримує частину належали колишньому українському прем'єр-міністру Павлу Лазаренку, ще частину - уряд США, повідомляє корпорація "Голос Америки".

Як повідомляє "Голос Америки" у середу, існує велика ймовірність, що майже $75 млн надійдуть на рахунки американського уряду.

У корпорації нагадують, що паралельно з судом над П. Лазаренка в Каліфорнії, в американській столиці в 2004 році було розпочато процес конфіскації його майна. Загалом американській системі правосуддя вдалося встановити місцезнаходження близько $250 млн, які були виведені з України корупційним шляхом і зберігаються на рахунках в острівних державах Антигуа і Гернсі, Литві, Ліхтенштейні та Швейцарії.

За повідомленням "Голосу Америки", на ці гроші П. Лазаренка претендували, зокрема, і російський "Газпром", а також банк "Єврофед", який був заснований екс-прем'єром на Антигуа, але зараз управляється призначеним судом ліквідатором. Банк пішов на мирову з урядом США, який також є однією зі сторін процесу, і погодився на зняття претензій здебільшого грошей, а суддя цю мирову схвалив.

"Приблизно 23% (коштів Лазаренка - ред.) надійдуть банку "Єврофед" для погашення витрат на юристів, судові витрати і для розподілу між тими вкладниками банку, які не були асоційовані з Лазаренком. Банк "Єврофед" знімає свої претензії щодо залишку грошей. Виявляється, що близько $75 млн будуть надані у розпорядження США", - заявив виданню партнер юридичної компанії AGG Джин Берд.

За його словами, мирова стосується лише $100 млн з $250 млн коштів П. Лазаренка. Крім цього, залишається ще $150 млн, заморожених на рахункаху Гернсі та Швейцарії, на які також претендує уряд США.

"В України була можливість претендувати на ці гроші, коли в 2004 році цю справу було розпочато. Україна в той час ухвалила рішення не брати участь у цьому процесі або не ухвалила ніякого рішення. У 2007 році я зустрічався з представниками Міністерства юстиції України та пропонував зайнятися цією справою з боку України. Тоді у України ще був шанс. На сьогоднішній момент офіційно увійти в цю справу в України шансів практично немає, оскільки минуло багато часу і перше, що запитає суддя, а де ви були раніше. Справа вже підходить до кінця", - додав Дж.Берд.

Однак, за його словами, Україна має можливість претендувати на гроші, виведені колишнім прем'єр-міністром корупційним шляхом. "Існують прецеденти, коли ті гроші, які США конфіскували в іноземних осіб, визнаних винними у порушенні американських законів, що були використані для фінансування проектів у цих країнах", - зазначив він. Для цього юрист пропонує українському уряду вже зараз ініціювати переговори на цю тему з Міністерством юстиції США.

Як повідомлялося, П. Лазаренко, який відсидів в американській в'язниці понад 10 років за фінансові махінації, 1 листопада 2012 року вийшов із в'язниці Terminal Island на свободу. У США український екс-прем'єр обвинувачувався у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки в 1994-1999 роках. У серпні 2006 року він був засуджений каліфорнійським судом до дев'яти років ув'язнення за відмивання грошей та інші злочини.

У Генпрокуратурі України тоді заявляли, що варто П. Лазаренкові повернутися в Україну, як він буде арештований. Адвокати екс-прем'єра уточнюють, що в Україні слідчі йому інкримінують близько 50 кримінальних епізодів: хабарництво, привласнення коштів і зловживання становищем.

8 листопада 2012 року стало відомо, що П. Лазаренко подав клопотання в Імміграційний суд Сан-Франциско про надання йому тимчасового статусу на право перебування на території США. Термін дії його службового та дипломатичного паспортів закінчився, після чого його переведено в ізолятор тимчасового утримання, де утримуються люди через прострочені візи та інші проблеми з міграційним законодавством.

На початку листопада поточного року адвокат П. Лазаренка Віктор Чевгуз повідомив про можливість депортації його підзахисного з США. При цьому він висловив сумнів, що П. Лазаренко повернеться в Україну, оскільки проти нього можуть підняти порушені раніше справи.

Міністерство доходів і зборів України розпочало судовий процес у США і Швейцарії для захисту інтересів держави Україна у справі про розкрадання $200 млн, у незаконному привласненні яких підозрюється група осіб, зокрема українських екс-прем'єрів Юлії Тимошенко і П. Лазаренка. Міндоходів доручив міжнародній юридичній фірмі Lawrence Graham представляти їхні інтереси у майбутніх судових процесах у кількох країнах світу і вжити всіх необхідних заходів для найкращого захисту інтересів держави Україна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Польща проводить переобладнання цивільних аеропортів під воєнні завдання

Стан Папи Франциска стабільний, він продовжує лікування, повідомили у Ватикані

У Румунії повідомляють про 13 тис. українців, які незаконно потрапили в країну у 2024 році

Зеленський зустрівся з парламентарями з глобальної мережі парламентської підтримки України

Зеленський повідомив про підготовку деяких форматів з партнерами

Україна та США узгодили деталі договору про надра

Перші аукціони на послуги з розмінування агроземель за заявками 2025р обсягом 28,1 млн грн пройдуть в березні

Президенти Польщі та Латвії обговорили питання безпеки та припинення агресії РФ проти України

Шмигаль: Словаччина підтримує вступ України в ЄС, напруженість з Угорщиною буде вирішена на нашому шляху до європейського членства

Президент Європейської ради зустрівся з прем'єром Угорщини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА