Газпром переорієнтує чорноморський газопровід із Болгарії до Туреччини

ВАТ "Газпром" (MOEX: GAZP) переорієнтовує чорноморський газопровід із Болгарії до Туреччини, скорочення транзиту через Україну може становити 14 млрд куб. на рік, що істотно менше, ніж у разі реалізації проекту "Південний потік".
Через лічені хвилини після заяви президента Росії Володимира Путіна про відмову від будівництва газопроводу "Південний потік" із Росії до Болгарії голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив про плани щодо будівництва труби такої самої потужності до Туреччини з перспективами виходу на межі Євросоюзу.
Таким чином, перенаправлення "Південного потоку" до Туреччини знімає питання про затребуваність газопровідної системи "південний коридор" для подачі газу в експортний чорноморський газопровід та інвестиції, витрачені на закупівлю труб, послуг із укладання труб у рамках Southstream Transport BV.
"Давайте будемо вирішувати проблеми після їх появи", - сказав О.Міллер, відповідаючи на запитання про вже укладені контракти щодо морської частини "Південного потоку".
Крім того, раніше В.Путін зазначив, що Нідерланди, які є країною реєстрації компанії Southstream Transport BV, з огляду на вимоги ЄС, дали свою згоду на прокладання труби.
"Сьогодні підписано меморандум між "Газпромом" і Botas про будівництво морського газопроводу через Чорне море у напрямку Туреччини обсягом 63 млрд куб. метрів газу на рік", - сказав журналістам О.Міллер. За його словами, 14 млрд куб. метрів газу передбачено для поставки до Туреччини. "Це ті обсяги, які наразі надходять з балканського коридору. Інші обсяги, а це близько 50 млрд куб. метрів газу, надходитимуть на кордон Туреччини та Греції. І для цих обсягів на кордоні Туреччини і Греції буде пункт здачі", - додав він.
Також планується створення торгового майданчика з торгівлі газом з боку Туреччини.
За словами О.Міллера, вхідна точка нової труби - це компресорна станція "Російська" - та сама станція, яку було передбачено для "Південного потоку".
"На сьогодні проблеми з будівництва газопроводу "Південний потік", вирішено. Ми досягли домовленості і підписали відповідний меморандум. Створюватимуться потужності в напрямку Туреччини", - уточнив він.
"Ми готові розглянути з турецькою стороною питання щодо їх входження (до проекту - прим. АГІ), якщо з їхнього боку буде проявлено інтерес. Юридичну особу для реалізації цього проекту буде створено в РФ. І наразі засновником цієї юрособи стане "Газпром", - повідомив керівник "Газпрому".