Інтерфакс-Україна
17:06 17.12.2014

СБУ затримала росіянина, причетного до спроби викрадення СУ-25 у Миколаєві, суд заарештував його на 60 діб

2 хв читати
СБУ затримала росіянина, причетного до спроби викрадення СУ-25 у Миколаєві, суд заарештував його на 60 діб

У м. Миколаєві Служба безпеки України затримала громадянина Росії, який причетний до спроби викрадення російськими спецслужбами українського військового літака СУ-25 наприкінці жовтня 2014 року.

"Встановлено, що іноземець прибув на Миколаївщину за завданням російських спецслужб для організації сепаратистських заходів. 30-річний росіянин є одним з організаторів антиукраїнських мітингів у Миколаєві біля Меморіалу слави героям-ольшанцям у березні ц. р. Іноземець підбурював українців до непокори нинішній владі, агітував за від'єднання Миколаївщини від України з перспективою створення разом із південними областями та АР Крим так званого нового федерального округу", - йдеться в повідомленні прес-центру СБ України, оприлюдненому в середу.

Після невдалої спроби дестабілізувати ситуацію в обласному центрі зловмисник тривалий час переховувався від кримінальної відповідальності та підтримував контакти зі своїми кураторами.

"Наприкінці листопада контррозвідка СБУ зірвала спробу спецслужб РФ викрасти український літак. Завербованого російськими спецслужбами місцевого жителя, який за матеріальну винагороду намагався організувати викрадення літака з аеродрому Кульбакине на територію Росії, було затримано. Під час оперативно-слідчих заходів у поле зору СБУ потрапив 30-річний росіянин, який у цьому злочинному задумі виступив "зв'язковим", - організував зустріч жителя Миколаєва з офіцером ГРУ ГШ МО РФ у Бєлгороді, на території Росії", - розповіли в СБ України.

Під час обшуку квартири зазначеної особи було вилучено "рішення" так званої народної ради Миколаєва про обрання його головою ради, а також ватажком загонів самооборони, датовані березнем 2014 року, "розпорядження" щодо проведення 16 березня незаконного референдуму та інші матеріали антиукраїнського змісту.

Громадянину Російської Федерації оголошено підозру за ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України. За рішенням суду йому обрано запобіжний захід - тримання під вартою терміном на 60 діб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський звільнив голову Мукачівської РДА Гайдая та начальника Рубіжанської МВА Юрченка

Протягом доби на Донеччині загинули п’ятеро мирних жителів, ще 11 – поранені

Внаслідок ракетного удару по Миколаєву постраждали семеро людей, пошкоджено понад 30 будинків

Через ворожі удари по Херсонщині загинули двоє людей, ще десятеро поранені – ОВА

Спецпосланець Трампа Віткофф відвідає Москву — посол США при НАТО очікує дипломатичного прориву

Окупанти обстріляли 16 населених пунктів Запорізької області, є загиблий і поранені

3 серпня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Віткофф повідомив родинам заручників в Ізраїлі про спільний з Нетаньяху план припинення війни в Газі - ЗМІ

Один із мікрорайонів Чугуєва зазнав ударів, пошкоджено житло, постраждали троє жінок – мер

ДСНС ліквідувала пожежу площею 1500 кв. м після ракетного удару по Миколаєву

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА