11:16 15.01.2015

Президент України ветував поправки до закону про мораторій на стягнення закладеного майна за валютними кредитами

2 хв читати
Президент України ветував поправки до закону про мораторій на стягнення закладеного майна за валютними кредитами

Президент України Петро Порошенко застосував право вето до закону про внесення змін до закону про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого для забезпечення кредитів в іноземній валюті для посилення захисту прав позичальників.

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, пропозиції глави держави щодо законопроекту №1610 спрямовано до парламенту 13 січня.

"Пропоную закон України про внесення змін до закону про мораторій відхилити", - зазначено в тексті пропозицій президента.

Згідно з документом, закон не може бути підписаний, оскільки він не вирішує проблеми позичальників або їхніх поручителів щодо споживчих кредитів в іноземній валюті: пропонується лише уточнити наявний механізм заборони на стягнення майна таких громадян, а не комплексно розв'язати проблему погашення валютних кредитів.

"Цей закон фактично лише відкладає вирішення проблеми погашення банківських кредитів в інвалюті на невизначений термін, залишивши позичальника наодинці з боргом, що зростає в нинішніх умовах", - зазначено в пропозиціях президента.

Окрім того, згідно з документом, положення закону формуватимуть ґрунт для цілеспрямованого доведення банків до стану неплатоспроможності через зацікавленість третіх осіб у придбанні заборгованості, забезпеченої нерухомим майном.

"Відсутність комплексного врегулювання питання погашення заборгованості громадян (позичальників або майнових поручителів) за споживчими кредитами, наданими їм кредитними установами-резидентами України в інвалюті, призводить до стійкого погіршення ситуації у банківській системі, зниження її ліквідності, а також подальшого зубожіння населення та збільшення соціальної напруженості", - резюмується в пропозиціях.

Як повідомлялося, парламент затвердив цей законопроект наприкінці грудня 2014 року, щоб ліквідувати "проломи" в мораторії: банки обходили обмеження, використовуючи схему стягнення житла через виконавче розпорядження нотаріусів.

Документ підтримали 290 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

У банківському секторі визнали такий закон таким, що підриває довіру до банківської системи.

"Захист інтересів купки валютних боржників для їхньої вигоди позбавляє власності більшість учасників ринку (вкладників, кредиторів, інвесторів) і загрожує Україні повною втратою довіри до банківської системи. Ухвалений закон порушує усі вказані законодавчі гарантії і необгрунтовано перекладає всі збитки від різкої девальвації гривні лише на банківську систему та її вкладників", - коментували його ухвалення в асоціації "Український кредитно-банківський союз" (УКБС).

В УКБС також зазначили, що норми Конституції передбачають непорушність права власності, а норми чинного господарського й цивільного законодавства не допускають втручання держави в договірні стосунки між банками і позичальниками.

Окрім цього, за оцінкою УКБС, законопроект №1610 було ухвалено без дотримання встановленої процедури обговорення до другого читання.

За даними асоціації, дотепер 50 тис. фізичних осіб мають валютні кредити під заставу житла, землі, нежитлових приміщень, але не усі вони є малозабезпеченими або придбали в кредит єдине житло.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА