Інтерфакс-Україна
14:31 12.02.2015

Переслідування російськими силовиками активістів за лютневий мітинг 2014 року під парламентом в українському Сімферополі є незаконним - правозахисники

2 хв читати
Переслідування російськими силовиками активістів за лютневий мітинг 2014 року під парламентом в українському Сімферополі є незаконним - правозахисники

У Кримській польовий місії з прав людини (КПМ) вважають, що переслідування російськими силовиками активістів за участь у мітингу біля стін кримського парламенту 26 лютого 2014 року, що тривають у Криму, порушують міжнародні норми права і принципи кримінального права, оскільки ці події відбувалися на території України, під її юрисдикцією і здійснювалися її громадянами.

"Прокуратуру і слідчий комітет РФ не бентежить, що вони порушили кримінальну справу щодо подій, які сталися за три тижні до "референдуму". Дії відбувалися на території України, під юрисдикцією України і здійснювалися громадянами України", - заявила заступник голови КПМ (Україна) Ольга Скрипник, повідомляється в четвер на офіційному сайті КПМ.

На її думку, вирішувати, чи було це правопорушенням, мають право лише українські суди.

У свою чергу, заступник голови КПМ (Росія) Дмитро Макаров впевнений, що вже зараз можна оскаржити рішення про арешти людей за цією справою, зокрема, і через звернення до Європейського суду з прав людини.

При цьому в КПМ зазначають, що за участь у подіях 26 лютого минулого року наразі заарештовано лише активістів, опозиційних до чинної влади Криму. Один з них - заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

У місії нагадали, що в рамках розслідування справи щодо подій 26 лютого 2014 року співробітники СК РФ і Центру протидії екстремізму провели обшук на першому кримськотатарському телеканалі ATR. У результаті були вилучені записи подій 26 лютого 2014 року перед Верховною Радою Криму. 29 січня цього року в рамках цієї справи було затримано А. Чийгоза за підозрою в організації та участі в масових заворушеннях", а 7 лютого за аналогічним обвинуваченням затримано Іскендера Кантемирова. Його залишили під вартою на два місяці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд взяв під варту чоловіка, який розстріляв людей на Софіївській Борщагівці під Києвом, його оголошено підозру

ЄС вітає зусилля, спрямовані на досягнення миру в Україні

Макрон анонсував візит в Київ

Мерц оголосив свій візит до Києва, а також лідерів Франції, Польщі та Британії

Глава СБУ звільнив з посади працівника СБУ Лойфа після журналістського розслідування - ЗМІ

Єрмак: створення Спецтрибуналу за злочин агресії проти України це більше, ніж політична заява

ЄС спрямував €1 мільярд з надприбутків від російських активів на оборонну промисловість України - Умєров

Український павільон DAKH: Vernacular Hardcore відкрився на Biennale Architettura 2025 у Венеції

Умєров обговорив на зустрічі із делегацією Міноборони ФРН посилення системи ППО та перспективи співробітництва у сфері ОПК

На фронті від початку доби відбулось 162 зіткнення - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА