Інтерфакс-Україна
16:46 13.03.2015

Генпрокуратура України оголосила в розшук п'ятьох екс-нардепів: Демидка, Пінчука, Скубашевського, Сухого, Зубачевського

3 хв читати
Генпрокуратура України оголосила в розшук п'ятьох екс-нардепів: Демидка, Пінчука, Скубашевського, Сухого, Зубачевського

Генпрокуратура повідомила про підозру у скоєнні злочинів і оголосила в розшук колишніх народних депутатів України, членів Лічильної комісії Верховної Ради.

Як повідомляє в п'ятницю прес-служба Генпрокуратури, під час досудового розслідування кримінального провадження, розпочатого за фактом організації і проведення 16 січня 2014 голосування в Верховній Раді України за законопроекти, спрямовані на перешкоджання проведення мирних акцій протесту (так званих "диктаторських законів"), Генеральна прокуратура 26 лютого 2015 року та 3 березня 2015 р. повідомила про підозру у скоєнні злочинів - зловживання повноваженнями і службову підробку - колишнім народним депутатам Володимиру Демидку, Андрію Пінчуку, Станіславу Скубашевському, Ярославу Сухому (на той момент входили до фракції Партії регіонів) і нардепу від Компартії Олександру Зубчевському.

"У зв'язку з тим, що зазначені особи не є в органах попереднього розслідування, 12.03.2015 слідчий ухвалив постанови про оголошення їх у розшук", - йдеться в повідомленні.

У відомстві наголосили, що якщо найближчим часом ці підозрювані не з'являться до слідчого, Генеральна прокуратура України звернеться до суду з клопотаннями про надання дозволу на затримання і примусове доправлення до суду для вирішення питання про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Їм інкримінується скоєння злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення, тобто внесення службовою особою в офіційні документи завідомо неправдивих свідчень, інша підробка документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів) КК України.

Як повідомлялося, Лічильна комісія у Верховній Раді України минулого VII скликання (2012-2014) була створена 12 грудня 2012 року. До її складу увійшли представники 5 політичних партій.

На наступний день стало відомо, що Лічильна комісія обрала своїм керівником Володимира Олійника (фракція Партії регіонів), Олег Канівец (фракція "Батьківщина") був обраний заступником, а С. Гордієнко (КПУ) - секретарем. Опозиція наполягала на наданні посади секретаря комісії також її представнику, але цю пропозицію не було підтримано. О. Канівець запропонував Верховній Раді не затверджувати керівництво Лічильної комісії, оскільки під протоколами засідань не було підписів девяти її членів з 21-го, в результаті ВР питання про затвердження керівників Лічильної комісії не розглядала.

Раніше генеральна прокуратура України повідомила про підозру колишньому народному депутату фракції КПУ та секретарю Лічильної комісії Верховної Ради України VII скликання С. Гордієнко в зловживанні влади і службовому підробленні при прийнятті українським парламентом "диктаторських законів" 16 січня 2014 року, а суд обрав йому запобіжний захід у вигляді арешту, однак соратники внесли за нього заставу в сумі близько 100 тис. грн.

Також було оголошено підозру колишньому першому заступнику голови фракції Партії регіонів Михайлу Чечетову у скоєнні злочину за ст. 364 та 366 КК україни (зловживання владою та службове підроблення) у зв'язку з прийняттям Радою "диктаторських законів". М. Чечетов був на той час членом лічильної комісії парламенту, після підписання протоколу лічильної комісії документи отримали статус офіційних, хоча фактичних 226 голосів депутатів за підтримку законів не було.

Зокрема, були ухвалені закони "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" і процесуальні закони щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" авторства депутатів від фракції Партії регіонів Володимира Олійника та Вадима Колесніченка, а також закон про зміни до Регламенту Верховної Ради, що спрощує порядок надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів, які скоїли злочин.

Крім того, були ухвалені закони "Про відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері гарантування безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі"; закон щодо відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів; закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо заочного кримінального провадження.

Ухвалені 16 січня поточного року 9 законів викликали негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій.

Верховна Рада скасувала норми зазначених законів 24 лютого 2014 року.

ОСТАННЄ

Українська делегація прибула до Лондона

Адвокати повідомляють про обшук ДБР в колишньої уповноваженої АМКУ та ексзаступниці Мінекономіки Панаіотіді

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки російської атаки БпЛА в Одесі

ДБР завершило розслідування щодо військового, через недбалість якого держава втратила понад 3,3 млн грн

Сили оборони збили 67 із 134 ворожих БПЛА, ще 47 – локаційно втрачені

СБУ затримала переселенця з Бахмута, який коригував ворожі удари по Черкащині

Окупанти вдарили по автобусу в Марганці: 9 осіб загинуло, 32 поранено

Українські виробники готові повністю забезпечити ЗСУ легкою бронетехнікою. Її вартість на 30-50% дешевша за іноземну - директор 'УКР АРМО ТЕХ'

Переговори у Лондоні відбудуться на рівні посадовців п'яти держав

Ворог знищив енергооб'єкт у Херсоні, можливі вимушені відключення світла

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА