Інтерфакс-Україна
14:45 15.04.2015

НБУ пом'якшив обмеження для банків на купівлю валюти від іноземних інвесторів

2 хв читати
НБУ пом'якшив обмеження для банків на купівлю валюти від іноземних інвесторів

Національний банк України (НБУ) звільнив операції з купівлі іноземної валюти, що надходить від іноземних інвесторів для збільшення статутного капіталу банку, від обмеження максимальної суми такої купівлі 0,1% регулятивного капіталу банку на день.

Таку норму закріплено постановою правління НБУ від 14 квітня 2015 року №248 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів НБУ", яку оприлюднено на сайті регулятора та яка набуває чинності з 15 квітня.

Зокрема, зміни внесено до постанови правління НБУ від 3 березня 2015 року №160 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України".

"Зазначена вимога не поширюється на валютні операції на умовах "своп", а також на операції з купівлі іноземної валюти, що надходить від іноземних інвесторів для збільшення статутних капіталів банків", - йдеться в документі.

Раніше обмеження на купівлю безготівкової валюти і банківських металів за гривні за власними операціями банку до 0,1% регулятивного капіталу банку на день не поширювалися лише на валютні операції на умовах "своп".

Згідно зі змінами, внесеними постановою правління НБУ №248 до постанови правління НБУ від 31 березня 2014 роки №182 "Про приведення лімітів відкритої валютної позиції банківської системи України до міжнародних стандартів", банки можуть купувати валюту, що надходить від іноземних інвесторів для збільшення своїх статутних капіталів, у сумі, що не перевищує обсягу валютних резервів, які не включені на дату проведення цієї операції до розрахунку загальної відкритої валютної позиції банку.

"Уповноважені банки мають право здійснювати купівлю іноземної валюти, що надходить від іноземних інвесторів для збільшення статутних капіталів цих банків, у сумі, що не перевищує або дорівнює обсягу валютних резервів, які на дату проведення цієї операції не включені до розрахунку загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції. Уповноважені банки... повинні включити до розрахунку загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції резерви понад установлений у графіку відсоток у розмірі, еквівалентному розміру викупленої іноземної інвестиції", - йдеться в документі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США можуть продавати ракети малої дальності та снаряди членам НАТО для подальшої передачі Україні

Келлог заявив, що обговорить з Зеленським угоду Трампа з НАТО щодо поставок американської зброї

Генсек НАТО про угоду із США: Україна отримає величезну кількість військового обладнання

Генсек НАТО після оголошення Трампа про тарифи порадив Путіну ставитися до переговорів щодо України більш серйозно

По Сумах протягом дня було 5 дронових ударів, постраждали 14 жителів

Стефанчук і Келлог обговорили питання військової допомоги Україні

Трамп впевнений, що Путін знає, що таке справедлива угода

Трамп наголошує на необхідності закінчити війну в Україні

Трамп: батареї Patriot будуть відправлені в Україну протягом кількох днів

Трамп: ми уклали угоду, за якою ми будемо постачати НАТО зброю для України, Альянс буде за неї платити

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА