16:56 27.04.2015

Яценюк запрошує європейські компанії в акціонери української ГТС

2 хв читати

Україна закликає компанії з країн ЄС в акціонерви української газотранспортної системи (ГТС), щоб підвищити енергетичну незалежність у Європі, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Ми хочемо бачити наших європейських друзів і партнерів акціонерами української ГТС", – заявив голова українського уряду на пленарному засіданні саміту "Україна - Європейський Союз" у понеділок у Києві.

"Це найкраща відповідь на енергетичну незалежність України та ЄС і вона створить нову енергетичну політику загалом в Європі", – сказав А. Яценюк.

Як повідомлялося, закон "Про внесення змін до деяких законів України про реформування системи управління єдиної ГТС України" вступив в дію з 10 вересня 2014 року. Згідно з ним, ГТС і ПСГ залишаються в держвласності, однак відтепер їх можна передавати в управління спеціально створеним компаніям. У цих компаніях українська держава отримає контрольний пакет, а інші акції можуть придбати європейські та американські компанії.

Уряд планує створити дві компанії, які обслуговують ПСГ і ГТС, за участю американських і європейських партнерів. Згідно з документом знімаються обмеження на передання в оренду чи концесію магістральних газопроводів і ПСГ підприємству/підприємствам на платній основі без права відчуження для здійснення функцій оператора ГТС та/або ПСГ.

Зазначене передання майна в оренду може здійснюватися виключно з метою та на виконання зобов'язань, узятих Україною відповідно до закону "Про ратифікацію протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства" на підставі договору і на умовах, затверджених Кабміном, з урахуванням принципів дотримання економічної безпеки держави.

При цьому функції оператора єдиної ГТС України можуть бути закріплені за підприємством, засновником і власником якого може виступити виключно держава, державне підприємство (володіння не менш як 51% корпоративних прав) або юридична особа (юридичні особи), яке належить та контролюється резидентами країн Європейського Союзу, США чи Європейського Енергетичного співтовариства, а також є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу, сертифікованим відповідно до вимог статті 10 директиви 2009/73/ЄС Європейського парламенту та Ради щодо спільних правил для внутрішнього ринку природного газу.

Такі ж умови мають бути застосовані відносно оператора ПСГ.

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА