Інтерфакс-Україна
18:40 02.06.2015

Сертифікація нових автомобілів в Україні скасовується з 1 січня 2016 р.

2 хв читати
Сертифікація нових автомобілів в Україні скасовується з 1 січня 2016 р.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі скасувало сертифікацію нових автомобілів із 1 січня 2016 року у рамках приєднання до Женевської угоди Європейської економічної комісії Організації Об'єднаних Націй (ЄЕК ООН), повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов.

Згідно з публікацією, минулого тижня Мінекономрозвитку та Мінінфраструктури підписали спільний план переходу до системи сертифікації згідно з вимогами Женевської угоди, і в його рамках МЕРТ ухвалило наказ №451, яким, зокрема, скасовано обов'язкову сертифікацію нових авто в країні.

М.Нефьодов нагадав, що Україна в 2000 році приєдналася до Женевської угоди ООН щодо автотранспорту 1958 року, яка визначає єдині вимоги щодо безпеки та принципи взаємного визнання типу транспортного засобу, щоб кожна країна не перевіряла ще раз автомобілі самостійно.

"Рада ратифікувала угоду, і тиша", - нагадує М.Нефьодов.

Не було подальших дій і після доручення уряду в 2011 році розробити план переходу до системи сертифікації.

Заступник міністра наголошує, що зі скасуванням сертифікації нових авто не треба буде здійснювати пересертифікацію в системі УкрСЕПРО та платити за неї.

"Приймається сертифікат типу виробника, який отримано на підставі набагато строгіших перевірок (45 параметрів проти 9-10 в Україні - це навіть якщо припустити, що ці перевірки у нас реально проводять). Українські автовиробники зможуть оформляти у нас сертифікати типу на вироблювані моделі, які аналогічно визнаватимуть в Європі", - пояснює він.

"Там є ще трохи техніки щодо імплементації (ми ж приєднуємося до всієї угоди, необхідно призначити уповноважені органи та іншу інфраструктуру з нашого боку тощо), але вже скоро безглузда процедура пересертифікації кане в Лету", - додає заступник.

М.Нефьодов уточнив, що вітчизняна сертифікація зберігається для авто, у яких немає сертифіката типу або його видано на інший регіон.

"Стосується гіпотетичних розвалюх із Папуа-Нової Гвінеї та американських машин із червоними поворотниками", - пише М.Нефьодов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 137 ворожих атак - Генштаб

Канада планує передати Україні російський вантажний літак Ан-124 після завершення судового процесу над ним

ООН бракує коштів для гуманітарної допомоги Україні у 2025 році - ЗМІ

ВАКС засудив колишнього голову ДФС Насірова до шести років позбавлення волі

Українська розвідка веде контрнаступальні дії під Покровськом, щоб відновити логістичні лінії – журналіст

Одна людина загинула, ще одна поранена внаслідок авіаударів по Куп'янського району Харківської області

Сибіга: удари РФ по підстанціях, що забезпечують роботу АЕС, не могли бути здійснені без участі "Росатому"

Президент Венесуели попросив військову допомогу в РФ, Китаю та Ірану через активність США у Карибському морі

МЗС України засудило удари РФ по підстанціях, важливих для електроживлення АЕС, і закликало до санкцій

Канада прискорює виплати фінансової допомоги для відновлення української енергетичної інфраструктури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА