У РФ триває знищення санкційної продукції

У Росії триває знищення санкційної продукції.
Як повідомляє Россільгоспнагляд, у Псковській області знищено 20 тонн фруктів (персики, нектарини, груші), які прибули у супроводі фітосанітарних сертифікатів, виданих у Білорусі на підставі реекспортного фітосанітарного сертифікату Литви. Крім того, на продукцію існували фітосанітарні сертифікати, які свідчили про те, що фрукти прибули з Еквадору.
Проте вантаж потрапив під підозру через нехарактерну логістику - через Латвію і Білорусь. Під час перевірки достовірності фітосанітарних сертифікатів було встановлено, що національна організація із захисту й карантину рослин Еквадору не видавала ці сертифікати.
У Московській області на полігоні твердих побутових відходів закінчився шлях 28 тонн польських яблук і 9 тонн моркви, яка прямувала помилковим транзитом до Казахстану.
Але найбільше контрабандної продукції - 180 тонн - знищено в Брянській області. На фрукти та ягоди також були сертифікати Білорусі, видані на основі реекспортних сертифікатів Молдови. Вантаж нібито походив з Туреччини. Проте влада Туреччини підтвердила, що не видавали документів на цю продукцію.
Тим часом Россільгоспнагляд повідомив про різке скорочення ввезення в РФ продукції рослинництва із "заборонених" країн після того, як з 6 серпня почалося її знищення.
29 липня 2015 року президент Росії підписав указ "Про окремі спеціальні економічні заходи для гарантування безпеки Російської Федерації", згідно з яким з 6 серпня 2015 року сільськогосподарська продукція, виготовлена в країнах, що підтримали економічні санкції стосовно Росії, заборонена до ввезення в РФ, підлягає вилученню і знищенню. Це позбавило недобросовісних постачальників можливості обходити продовольче ембарго.