Інтерфакс-Україна
09:20 29.10.2015

МВФ змінить свої правила, щоб продовжити кредитування України

3 хв читати
МВФ змінить свої правила, щоб продовжити кредитування України

Західні країни мають намір змінити у листопаді правила кредитування Міжнародного валютного фонду (МВФ), щоб дати можливість Україні отримати черговий кредитний транш навіть у разі дефолту Києва за боргом перед РФ, повідомляє The Wall Street Journal.

Виконавча рада Фонду, за даними джерел газети, може розглянути це питання наприкінці листопада.

Нинішня політика фонду виключає можливість надання подальшого фінансування країні-члену МВФ, яка має заборгованість перед офіційними кредиторами.

У рамках запланованих змін Фонд, на думку експертів, яку наводить газета, може зробити виняток для випадків, коли країна-кредитор проводить недружню політику щодо позичальника.

Оскільки це питання не стосується основоположних принципів роботи організації, рішення за ним може бути схвалено більшістю членів ради.

Україна реструктуризувала нещодавно всі випуски своїх єврооблігацій, окрім "російських", випущених на суму в $3 млрд. Росія не брала участі в реструктуризації, наполягаючи на погашенні цих облігацій у строк - тобто у грудні 2015 року. Києв призначив на 29 жовтня повторні збори з "російськими" єврооблігаціями.

Москва наполягає, що не є комерційним кредитором і тому не повинна брати участь у реструктуризації. У разі невиплати боргу російська сторона має намір звернутися до суду.

МВФ офіційно поки що не заявляв, чи вважає він борг України перед Росією комерційним або офіційним, і, відповідно, чи може дефолт за ним призвести до заморожування чинної програми кредитування України.

До кінця цього року Київ має отримати третій транш ($1,7 млрд) з чинною з минулого року програмою розширеного фінансування МВФ. До цього транша МВФ прив'язана інша міжнародна фінансова допомога на $2,3 млрд, зокрема черговий випуск єврооблігацій під гарантії США на $1 млрд, транш макрофінансової допомоги ЄС на $670 млн, кредит Японії на $300 млн.

Подальше міжнародне фінансування України, згідно з правилами, могло б виявитися під питанням у разі дефолту Києва за офіційним боргом.

Раніше міністр фінансів Росії Антон Силуанов повідомив, що Мінфін готує план дій на випадок дефолту України. "По суті справи, наприкінці грудня, якщо Україна не заплатить, то це буде характеризуватися як дефолт, як несплата державі перед іншою державою, незважаючи на дію програми МВФ", - сказав він. Міністр зазначив, що якщо борг не буде погашений, РФ звертатиметься у відповідності з умовами випуску цих облігацій до арбітражних судів, нагадавши, що вони були випущені за англійським правом.

Крім того, Росія має намір порушити перед МВФ питання про спроможність програм фонду з питань України, оскільки ці програми, як показує досвід попередніх подібних програм, в обов'язковому порядку мають передбачати погашення зобов'язань перед офіційними кредиторами, яким є Росія.

"Знаємо - я розмовляв з колегами з МВФ, - що готуються зміни до їх порядку, щоб можна було не враховувати всі зобов'язання перед офіційними кредиторами обсяги фінансування підтримки та коштів МВФ. Зрозуміло, що це робиться виключно в нинішній ситуації, щоб заморозити платежі перед РФ", - сказав міністр.

А. Силуанов і міністр фінансів України Наталія Яресько обговорили питання українського боргу в Лімі в кулуарах засідання Міжнародного валютного фонду та Світового банку 9 жовтня. Українська сторона поширила за підсумками зустрічі повідомлення про те, що Н.Яресько представила детальну інформацію про угоду щодо реструктуризації боргу, досягнуту зі спеціальним комітетом кредиторів, і закликала Росію до участі у цій угоді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга: G7 знову підтверджує непохитну підтримку, вітає кроки України до миру та закликає Росію припинити війну

Зустрічні умови РФ до безумовного 30-денного перемир'я свідчать про неналаштованість їх на серйозні кроки – Жовква

Україна представить свою позицію на саміті європейських партнерів в суботу

З окупованого лівобережжя Херсонщини вдалось повернути двох дітей

Макрон поговорив із Зеленським і Стармером: Російська агресія повинна припинитись і тактика затягування теж

Сибіга на зустрічі із представниками Інституту Гудзону обговорив партнерство із США та досягнення справедливого і тривалого миру

Рубіо про переговори з РФ: є підстави для обережного оптимізму

Путін заявив про початок зрушень у відносинах між США та РФ після розмови з Трампом і перших контактів по лінії МЗС

Рубіо: якими будуть поступки РФ та України ще належить з’ясувати

В Канаді офіційно склав присягу новий Кабінет міністрів – ЗМІ

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА