Інтерфакс-Україна
14:58 11.11.2015

Інтерпол за клопотанням Києва припинив ініційований РФ міжнародний розшук Чубарова

2 хв читати
Інтерпол за клопотанням Києва припинив ініційований РФ міжнародний розшук Чубарова

Інтерпол припинив ініційований Росією міжнародний розшук народного депутата України, голови меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

"Міжнародний розшук Рефата Чубарова за інкримінованими йому злочинами припинено, оскільки він не відповідає вимогам організації (Інтерполу - ІФ)", - сказав А.Аваков на засіданні Кабміну України в Києві в середу.

Глава МВС України пояснив, що 6 листопада на адресу всіх країн-членів Інтерполу Російська Федерація направила повідомлення щодо міжнародного розшуку громадянина України Р.Чубарова для притягнення його до кримінальної відповідальності за начебто скоєння злочинів, передбачених ч. 2 ст. 280 (публічні заклики до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації) КК РФ.

А.Аваков розповів, що, відповідно до інформації, направленої російським бюро Інтерполу, Р.Чубарова підозрюють у тому, що 1 квітня в ефірі "5 каналу" "закликав виключити Автономну Республіку Крим зі складу Російської Федерації та повернути Україні".

За словами міністра, Українське бюро Інтерполу у вівторок зробило низку дій у відповідь на дії Російської Федерації, які прояснили ситуацію штаб-квартирі Інтерполу та припинили міжнародний розшук голови меджлісу кримськотатарського району.

"Українське бюро Інтерполу займає позицію, що Крим - це Україна, а Росія - це окупаційна влада в Криму, і надало відповідне клопотання до Центрального бюро Інтерполу. Розглянувши матеріали Російської Федерації та клопотання українського Інтерполу, офіс з юридичних питань генерального секретаря Інтерполу... розшук Р.Чубарова припинив, оскільки він (розшук - ІФ) не відповідає вимогам статуту організації", - сказав глава МВС України.

За його словами, розшук було припинено з огляду на те, що запит на розшук Р.Чубарова російською стороною не відповідає ч.3 статуту Інтерполу, "відповідно до якої категорично забороняються будь-які втручання в справи політичного, військового... характеру".

"У зв'язку з цим генеральний секретаріат Інтерполу прийняв рішення про заборону будь-яких дій каналами Інтерполу (стосовно Р.Чубарова - ІФ)", - наголосив А.Аваков.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Індія скорочує закупівлі російської нафти та збільшує імпорт з інших країн — ЗМІ

Ворог окупував Новохатське та Толстой, просунувся поблизу кількох населених пунктів — DeepState

США, Україна та європейські союзники готують зустріч у Британії перед самітом Трампа та Путіна – ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 131 ворожу атаку - Генштаб

Балаклійська громада зазнала атаки дронами: влучання в приватне домоволодіння та нежитлову будівлю

Внаслідок обстрілу БПЛА по Чугуєву відомо про двох постраждалих та пошкодження багатоквартирного будинку

Розмір 4-го траншу Україні за Ukraine Facility склав EUR3,2 млрд замість попередніх $3,05 млрд

Трамп анонсував зустріч з Путіним 15 серпня на Алясці

Алієв, Пашинян і Трамп уклали історичну тристоронню угоду про мир і співпрацю між Вірменією та Азербайджаном

Трамп: Вірменія та Азербайджан припиняють війну і стають друзями, США знімають обмеження на оборонну співпрацю з Азербайджаном

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА