Необхідності в окремому засіданні МВФ для продовження кредитування України у зв'язку з боргом РФ немає - Яресько
Нова політика Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо кредитування країн, які мають неврегульовані офіційні борги, у разі України та її боргу на $3,075 млрд Росії, не потребуватиме проведення окремого засідання ради директорів МВФ для виділення третього транша за програмою EFF, повідомила міністр фінансів Наталія Яресько журналістам у п'ятницю.
"Коли вони (рада директорів МВФ - ІФ) ухвалюватимуть рішення (щодо третього траншу - ІФ), яке, ми очікуємо, буде позитивним, вони вирішуватимуть на базі нової політики, чи поводиться Україна як боржник сумлінно стосовно кредитора", - пояснила глава Мінфіну.
У кулуарах Українського сніданку в Давосі, організованого Фондом Пінчука, міністра наголосила, що Київ у будь-який момент готовий до добросовісних переговорів із Москвою щодо досягнення взаємної згоди стосовно реструктуризації цінних паперів.
Як повідомлялося, МВФ у грудні 2015 року зняв обмеження на кредитування країн із простроченням за суверенними боргами, що відкрило фонду можливість продовжити кредитування України навіть у разі, якщо Київ не здійснить 20 грудня погашення єврооблігацій на $3 млрд.
Водночас умовою продовження кредитування країн, які не платять за своїми боргами, є те, що вони мають зробити "добросовісні зусилля" із реструктуризації заборгованості перед іншими країнами.
Потім рада директорів МВФ 16 грудня 2015 року прийняла рішення, що зобов'язання за євробондами на суму в $3 млрд, які були випущені Україною 24 грудня 2013 року і перебувають у Фонді національного добробуту Росії, є офіційними..
Україна неодноразово заявляла, що готова до добросовісних переговорів із Росією щодо досягнення взаємної згоди стосовно реструктуризації цінних паперів. Водночас вона не може запропонувати Москві умови з вищою чистою вартістю, ніж приватним кредиторам. У свою чергу Росія заявила, що звернутися до суду, проте залишає можливість і для діалогу з Києвом.