Інтерфакс-Україна
15:31 23.01.2016

Інтерес великих іноземних інвесторів під час приватизації можуть викликати близько 25 підприємств

2 хв читати
Інтерес великих іноземних інвесторів під час приватизації можуть викликати близько 25 підприємств

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус пропонує поділити всі підприємства, що йдуть на приватизацію, на три групи, виділивши в першу близько 25 найбільших, які можуть зацікавити транснаціональні компанії та інших великих іноземних інвесторів.

"Ми пропонуємо поділити на три частини: великі компанії з потенціалом інтересу великих іноземних інвесторів – близько 25 компаній, і на них зосередитися: портова інфраструктура, енергосектор, хімія тощо", - сказав він журналістам у кулуарах "Українського сніданку" в Давосі, організованого Фондом Віктора Пінчука 22 січня.

Він уточнив, що до другої групи увійдуть великі українські підприємства, що залишилися і на яких іноземні інвестори відсутні.

"Решта – масова приватизація (близько 1700 об'єктів) – прозоро продати з використанням створеного Фондом держмайна інтернет-порталу малому та середньому українському бізнесу", - зазначив А.Абромавичус.

Він знову заявив, що вважає за необхідне розпочати велику приватизацію з продажу Одеського припортового заводу (ОПЗ), не бачачи проблеми в тому, що продаж пакетів акцій обленерго вкотре відкладено до травня.

"Я хотів би продати ОПЗ, показати суспільству і країні, що приватизація робиться зовсім інакше, і цим людям можна довіряти. Якщо почнемо продавати міноритарні частки в обленерго, то назвіть хоч одне прізвище, кому ми продамо і ви (журналісти – РЕД.) або народ скаже, що ми молодці", - пояснив свою позицію глава МЕРТ.

Він уточнив, що стартової в новому році зустрічі з Фондом в держмайна у 2016 році ще не було.

А.Абромавичус наголосив, що відновлення великої приватизації є першочерговим завданням у 2016 році.

Міністр фінансів Наталія Яресько додала, що приватизація залишається одним із структурних маяків програми розширеного фінансування EFF, відкритої Міжнародним валютним фондом Україні.

Як повідомлялося, приватизація в Україні відкладається вже кілька років, хоча закони про держбюджет містять доволі значні плани надходжень від неї, зокрема, в минулому і цьому році – 17 млрд грн.

У цей час ефективність управління підприємствами, які очікують приватизації, залишається дуже низькою. Зокрема, останнім часом ЗМІ повідомили про нові скандали на ОПЗ, "Харківобленерго" і "Запоріжжяобленерго".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони стримують російський наступ, з початку доби сталося 120 бойових зіткнень – Генштаб ЗСУ

Росіяни вдарили по Дніпропетровщині, загинули двоє людей – ДСНС

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА