Інтерфакс-Україна
19:21 11.02.2016

Нацбанк відкликав ліцензію "Ай Ті Фінанс" на переказ коштів у гривні без відкриття рахунків

2 хв читати

Національний банк України (НБУ) відкликав у ТОВ "Ай Ті Фінанс", що є платіжною організацією, виключеною з реєстру платіжної системи "24nonStop", ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, повідомив регулятор на сайті.

"Ліцензію було відкликано через неусунення з боку "Ай Ті Фінанс" причин, з приводу яких раніше було вжито заходів за порушення законодавства України, що регулює здійснення переказів коштів, а також через повторне порушення вимог законодавства України в питанні переказу коштів", - зазначено в повідомленні регулятора.

Як повідомлялося, НБУ виключив внутрішньодержавну платіжну систему "24nonStop", платіжною організацією якої є ТОВ "Ай Ті Фінанс", із реєстру платіжних систем у зв'язку з порушенням нею попереднього рішення НБУ від 30 грудня 2015 року про припинення переказу коштів у цій системі.

Таке рішення комітет НБУ з питань нагляду й регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем ухвалив 4 лютого.

Центробанк уточнює, що з огляду на це скасовано також реєстрацію учасників цієї системи: ТОВ "Тріолан.Мані", "НСП", "Фінансова компанія "Фенікс", "Європейська платіжна система", "Фінансова компанія "Елаенс", "Укрфінстандарт", "Фінансова компанія "ВАП-капітал", "Фінансова компанія "ВМ-Фактор" і "Перша українська платіжна система".

НБУ в березні 2014 року погодив правила внутрішньодержавної платіжної системи "24nonStop", що є одним з найбільших на ринку за кількістю терміналів. Система давала змогу організувати продаж електронних ваучерів, а також пряме поповнення мобільного зв'язку, Інтернет, IP-телефонії, Інтернет-грошей, кабельного телебачення, страхування, комунальних платежів та інших сервісів.

Її діяльність була зупинена з 5 січня 2016 року до усунення ТОВ "Ай Ті Фінанс" порушень законодавства, проте інших деталей Нацбанк не розголошував. У свою чергу, платіжна система звинуватила НБУ в тиску і звернулася до суду з позовом.

У жовтні 2015 року СБУ за санкцією суду проводила обшук в приміщеннях компанії і вилучила сервери, підозрюючи її в роботі на тимчасово окупованій території Донецької області, проте компанія категорично відкидала ці звинувачення.

Чистий дохід "Ай Ті Фінанс" у 2014 році становив 11,14 млн грн, за перше півріччя 2015 року - 13,77 млн грн, чистий прибуток - відповідно до 1,44 млн грн і 6,464 млн грн.

Згідно з держреєстром, кінцевими власниками цього ТОВ із статутним капіталом 30 млн грн є жителі Києва Дмитро Рубанов, Дмитро Потапенко і житель Вишневого (Київська обл.) Андрій Степаненко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Німеччина сподівається досягти угоди щодо купівлі систем Patriot для України, у понеділок Пісторіус відвідає Вашингтон - Фройдінг

Президентка Єврокомісії: 30% тариф США зашкодить бізнесу та споживачам по обидва боки Атлантики

У Херсоні загинула 87-річна жінка внаслідок ворожої атаки

США запровадять 30% тариф на імпорт товарів з ЄС і Мексики з 1 серпня

Наступне засідання у форматі "Рамштайн" відбудеться протягом наступних 10 днів - генерал Фройдінг

Цивільного поранено внаслідок атаки дрона в Херсоні — ОВА

Українські військові знищили російський екіпаж, відповідальний за вбивство однорічної дитини на Херсонщині – Генштаб ЗСУ

Словаччина може перестати блокувати наступний пакет санкцій ЄС проти Росії – ЗМІ

Сили оборони стримують російський наступ, з початку доби сталося 120 бойових зіткнень – Генштаб ЗСУ

Росіяни вдарили по Дніпропетровщині, загинули двоє людей – ДСНС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА