Інтерфакс-Україна
13:47 16.02.2016

Вирішення основних проблем функціонування відділення дитячої онкології НДР підвищить виживаність дітей до 75%

3 хв читати
Вирішення основних проблем функціонування відділення дитячої онкології НДР підвищить виживаність дітей до 75%

Вирішення основних проблем функціонування відділення дитячої онкології Національного інституту раку (НІР) підвищить виживаність дітей до 75% і більше, тоді як наразі цей показник становить у середньому близько 60%.

Про це повідомив завідувач науково-дослідним відділенням дитячої онкології НДР Григорій Климнюк на прес-конференції в понеділок.

За його словами, основними проблемами, з якими стикається відділення, є безсистемні і непрогнозовані поставки ліків, недостатнє кадрове забезпечення, необхідність залучення позабюджетного фінансування, організація якісного шкільного навчання дітей, а також необхідність створення галузевої програми "дитяча онкологія".

Водночас, за словами Р. Климнюка, наявні показники виживаності маленьких пацієнтів у відділенні дитячої онкології НДР наближаються до показників провідних європейських клінік. Зокрема, після впровадження сучасних підходів до лікування, виживання дітей значно покращилося і становить за саркоми м'яких тканин - 58,6% (безрецидивна - 44,8%), за нейробластоми в групі високого ризику - 34%, саркомі Юінга - 42,5%, остеогенній саркомі - 79%, за пухлини Вільмса (за термінів спостереження понад 5 років) загальне виживання становить 56,25%.

Як зазначив Р. Климнюк, щороку в Україні рак вперше виявляється приблизно у 1200 дітей, що становить 13,5 на 100 тисяч дитячого населення. Велика частина дітей з вперше виявленими злоякісними новоутвореннями проходить лікування саме у відділенні дитячої онкології НДР.

Щорічно у відділенні проводиться близько 300 складних операцій.

За останні п'ять років кількість пролікованих пацієнтів збільшилася в 2,4 рази.

За словами першого заступника міністра охорони здоров'я України Олександри Павленко, основною проблемою залишається пізня діагностика онкозахворювань у дітей. Крім того, за її словами, в Україні не вдалося повною мірою реалізувати національну програму боротьби з онкологічними захворюваннями внаслідок гострої нестачі необхідних препаратів та медичного обладнання.

"Національна програма боротьби з онкозахворюваннями завершується в 2016 році, в цьому році ми створимо нову групу експертів, що займеться розробкою нової програми. Програма, яка існувала, непогана, але забезпечити її реалізацію через великий брак ліків і техніки, було практично неможливо", - зазначила О. Павленко.

Крім того, заступник міністра повідомила, що наразі МОЗ та Державний експертний центр розробляють нові протоколи лікування різного роду онкологічних захворювань для отримання нових локальних протоколів, які б забезпечували однаково рівне ставлення до пацієнтів всіх онкологів в Україні.

У свою чергу, заступник голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Оксана Корчинська зазначила, що за останні вісім років ситуація з виліковністю онкозахворювань у дітей значно покращилася. Зокрема, за її словами, Україна виділяє для лікування онкохворих дітей набагато більше коштів, ніж сусідні Росія та Білорусь.

"Початкових онкодіагнозов у дітей на рік ми фіксуємо близько 1200, плюс 500 в середньому це ті, яких ми доліковуємо. Якщо ви поділите 353 млн грн, які виділила держава в цьому році на закупівлю онкологічних препаратів на цю кількість дітей, і переведете суму в долари, то ви з подивом побачите, що на наших дітей ми виділяємо вдвічі більше коштів, ніж Білорусь і Росія. Наша статистика дітей, ремісії яких понад п'яти років, краще ніж у них, незважаючи на те, що у них більш сучасні клинки", - сказала О. Корчинська.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Безпілотні системи – геймченджер, і ми лише на старті розкриття їхнього потенціалу, - голова "АОЗ"

У Кривому Розі 12 загиблих, 50 поранених внаслідок ракетного удару РФ – Вілкул

Трамп заявляє про готовність В'єтнаму скасувати мита проти США

Росіяни завдали ракетного удару по Кривому Рогу

"УЗ" відновила програму "Залізні друзі", нарахувавши користувачам мобільного застосунку додаткові 10 тис. "обіймашок"

Правління банку "Український капітал" поповнилося експредставниками Комінбанку та БІЗбанку

Росія вже намагається дестабілізувати Європу за допомогою гібридних заходів, – голова Військового комітету ЄС

Росія вже намагається дестабілізувати Європу за допомогою гібридних заходів – голова Військового комітету ЄС

У Херсоні від артобстрілу окупантів пошкоджено лікарню та багатоповерхівки, є постраждалий

Ветеран Нацгвардії, Герой України Фінашин: Не можу сказати, що якась країна виграла "ветеранку"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА