Інтерфакс-Україна
17:42 01.04.2016

Реалізація держпрограми розвитку АПК України до 2020 р. обійдеться у 47,1 млрд грн

2 хв читати

Реалізація Державної цільової програми розвитку аграрного сектора економіки України на період до 2020 року потребує фінансування в обсязі 47,1 млрд грн, зокрема 35,6 млрд грн за рахунок коштів державного бюджету.

Концепція відповідної програми затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів №1437-р і опублікована на сайті уряду.

Перший етап програми (2016 рік) передбачає розробку, прийняття нових та внесення змін у нормативно-правові акти, що стосуються розвитку аграрного сектора економіки.

Під час другого етапу (2017-2020 роках) передбачається проведення аналізу виконання заходів першого етапу, їх коригування і подальше виконання заходів програми.

Завдання і заходи першого і другого етапів будуть вказані у відповідних розділах програми, текст самої програми не наводиться.

Згідно концепції, у результаті виконання програми, зокрема, очікується збільшення обсягів виробництва валової сільськогосподарської продукції усіма категоріями господарств; збільшення обсягу експорту вітчизняної сільськогосподарської продукції на 3-4%, продукції харчової та переробної промисловості на 5-7%.

Очікується розширення площі виробництва органічної продукції та сировини, збільшення площі спеціальних сировинних зон; створення державного реєстру племінних сільськогосподарських тварин.

Крім того, очікується досягнення ефективного використання рибогосподарських водних об'єктів для вирощування риби в умовах аквакультури та доведення загального обсягу видобутку риби та інших водних біоресурсів до 110 тис. тонн на рік.

Планується також збільшення обсягу виробництва харчових продуктів на 6-8%, дитячого харчування - на 9%; зменшення обсягу споживання традиційних енергоресурсів галуззю на 8-10%; запобігання виникненню пріонних інфекцій та захист населення і територій у разі їх появи; збереження біорізноманіття та формування екомережі;

Крім цього, планується розширення бази формування власних фінансових ресурсів агропідприємств та поліпшення умов доступу до зовнішніх джерел фінансування; вдосконалення системи державної підтримки сільгоспвиробництва; створення ефективної інформаційно-маркетингової системи.

У результаті виконання програми очікується зменшення площі деградованих сільськогосподарських угідь; створення сучасної системи насінництва, збільшення експорту насіннєвого матеріалу, поліпшення племінних і продуктивних якостей тварин; зменшення рівня бідності населення в сільській місцевості та наближення розміру середньомісячної заробітної плати працівників сільського господарства до середнього рівня у галузях економіки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Троє людей постраждали через удари по Херсону – ОВА

У Чорнобильській зоні відчуження не реалізовано всі необхідні заходи пожежної безпеки через відсутність фінансування — ДАЗВ

Кількість постраждалих у Марганці зросла до 49 людей, четверо – у важкому стані

Україна готова до переговорів, але не до капітуляції та визнання окупації Криму – Свириденко про зустріч у Лондоні

Генсек НАТО відвідає США 24-25 квітня

Зеленський про російські удари: якщо таку форму терору застосовують росіяни, то інші терористи теж можуть перейняти її

У харківській лікарні помер поранений під час масованої атаки напередодні - Синєгубов

Завод з виробництва дронів в Татарстані було атаковано, "місцями вдало" – ЦПД

В Україні в найближчі дві доби - прохолодна погода з дощами, місцями грози

У Львівській області через пожежу сухостою згоріли 11 дачних будинків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА