Інтерфакс-Україна
16:28 20.04.2016

Міжнародний форум з ядерної безпеки "Уроки Чорнобиля" відбудеться в Києві 21-23 квітня

2 хв читати
Міжнародний форум з ядерної безпеки "Уроки Чорнобиля" відбудеться в Києві 21-23 квітня

У Національному технічному університеті України "Київської політехнічний інститут" 21-23 квітня відбудеться Міжнародний форум "Уроки Чорнобиля - для ядерної безпеки світу".

Як повідомляється в програмі заходу, почесними співголовами форуму будуть перший і другий президенти України Леонід Кравчук та Леонід Кучма, головою програмного (наукового) комітету - президент Національної академії наук України Борис Патон. Ігор Грамоткін та Михайло Згуровський будуть співголовами науково-організаційного комітету.

До участі у форумі запрошено представників органів державної влади України, міжнародних організацій, дипломатичного корпусу, науковців, викладачів, студентів, ЗМІ.

У четвер, 21 квітня, планується візит учасників заходу до Прип’яті та Чорнобиля для ознайомлення з ходом спорудження нового безпечного конфайнменту на об'єкті "Укриття", відкриття форуму відбудеться в Центрі культури і мистецтв НТУУ "КПІ" уранці в п'ятницю.

Під час чотирьох пленарних засідань у п'ятницю очікуються доповіді директора департаменту ядерної безпеки ЄБРР Вінса Новака, радника президента Японського агентства з атомної енергетики Тоїті Сакати, лауреата Нобелівської премії Світлани Алексієвич, дипломата, члена президії Української Ради Миру Юрія Щербака, президента Національної академії медичних наук Андрія Сердюка, гендиректора ЧАЕС Ігоря Грамоткіна, ректора НТУУ "КПІ" Михайла Згуровського та інших високопоставлених гостей. Планується також доповідь від представників країн, що надають найбільшу підтримку Україні в подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи.

Після доповідей буде прийнято декларацію форуму і відбудеться його закриття в залі Вченої ради НТУУ "КПІ". У суботу, 23 квітня, плануються додаткові двосторонні та багатосторонні зустрічі та переговори учасників та екскурсії.

Паралельно в четвер відбудеться конференція студентів НТУУ "КПІ" "Уроки Чорнобиля і відповідальність молоді за ядерну безпеку світу".

Як відомо, уночі 26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці ЧАЕС внаслідок серії теплових вибухів був зруйнований реактор. Радіоактивними нуклідами було забруднено понад 145 тис. кв. км території України, Білорусі та РФ і близько 5 тис. населених пунктів у цих країнах. Аварія стала найбільшою техногенно-екологічною катастрофою сучасності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Семеро постраждалих і пожежі в п'яти районах Києва внаслідок атаки ворожих БпЛА – Кличко

Німеччина веде перемовини зі США про купівлю систем Patriot і ракет для України - ЗМІ

Російські дрони масовано атакують Київську область – ОВА

Двох людей травмовано внаслідок атаки ворожих дронів у Полтавському районі - ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 110 ворожих атак - Генштаб

Міносвіти спростувало інформацію про необов'язковість військової підготовки в наступному навчальному році

Контроль якості повітря в селі Житомирської області, де пролунали вибухи показав незначні відхилення – ОВА

Зеленський пропонує ЄС створити міжнародну платформу для контролю за експортом товарів подвійного призначення

Кількість постраждалих в Полтаві зросла до 59 людей – поліція

Природні пожежі на Криті призвели до евакуації тисяч людей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА