Інтерфакс-Україна
13:38 10.05.2016

Приведення тарифів до ринкового рівня у 2016 р. полегшить досягнення рівня інфляції близько 8% у 2017 р.

3 хв читати
Приведення тарифів до ринкового рівня у 2016 р. полегшить досягнення рівня інфляції близько 8% у 2017 р.

Національний банк України (НБУ) зберігає свої очікування щодо інфляції на рівні близько 12% у 2016 році, при цьому зазначає, що приведення комунальних тарифів до ринкового рівня поточного року полегшить завдання щодо досягнення 8% рівня інфляції у 2017 році.

"Відповідно до оцінок НБУ, інфляційна ціль на кінець 2016 року (12% +/-3 в. п.) залишається досяжною... Більше того, приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня вже цього року (а не наступного, як це закладалося в поточний прогноз) полегшить завдання НБУ із досягнення інфляційної цілі 2017 року (8% +/- 2 в. п.)", - повідомляється на веб-сайті регулятора.

Як зазначено в повідомленні, надалі очікується більш значний внесок адміністративно-регульованої компоненти інфляції у зв'язку зі скасуванням знижки на газ для населення у квітні та нещодавно оголошених урядом високих темпів зростання тарифів на опалення та гарячу воду.

Водночас, за оцінкою НБУ, це значною мірою може бути компенсовано більш тривалою, ніж закладено в поточний прогноз, дією факторів пропозиції, що стримують зростання цін на сирі продукти харчування.

Нацбанк зазначає, що у квітні інфляція уповільнилася до однознакового рівня (9,8% із 20,9% у березні), як і очікувалося.

При цьому, за оцінкою НБУ, найбільший внесок у квітневу інфляцію зробило зростання цін на природний газ для населення у зв'язку зі скасуванням знижки (діяла до 31 березня включно), що призвело до зростання цін за категорією "природний газ" на 48,4%.

Як зазначено в повідомленні, на рівень інфляції у квітні також вплинуло подорожчання алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива, що загалом відповідало очікуванням НБУ. Водночас зростання інфляції стримувалося очікуваним зниженням цін на продукти харчування.

Як повідомлялося з посиланням на дані Державної служби статистики, зростання споживчих цін в Україні у квітні 2016 року прискорилося до 3,5% порівняно з 1% у березні та зниженням на 0,4% у лютому.

Уряд і Нацбанк України в 2016 році прогнозують уповільнення інфляції приблизно до 12% за зростання економіки близько 1%.

Згідно з дорожньою картою НБУ щодо переходу до інфляційного таргетування, до кінця 2016 року інфляція має знизитися до 12% +(-)3%, до кінця 2017 року - до 8%+(-)2%, до кінця 2018 року - 6%+(-)2%, потім передбачається підтримка інфляції на рівні 5%+(-)1% у тривалій перспективі починаючи з кінця 2019 року.

Для досягнення цілей щодо зниження інфляції до 12% до кінця 2016 року та 8% до кінця 2017 року передбачається проведення процентної політики, яка відповідає інфляційним цілям, - збереження внутрішньої вартості гривні за рахунок відносно високих процентних ставок (політика дорогих грошей), згладжування надмірних коливань обмінного курсу - інтервенції використовуватимуться для згладжування коливань обмінного курсу без протидії стійким тенденціям до зміцнення/знецінення, а також спрямування монетарної політики винятково на цілі цінової стабільності, недопущення використання емісійних коштів для фінансування фіскальних і квазіфіскальних потреб та виважена бюджетна політика, спрямована на обмеження дефіциту бюджет. Крім того, передбачається приведення адміністративно регульованих цін до ринково обґрунтованих рівнів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Коаліція охочих проведе низку зустрічей для розробки гарантії безпеки для України - Макрон

Глава МЗС Індії підтвердив домовленість про припинення вогню з Пакистаном

Зеленський: ключові елементи безпеки – ЗСУ та контингент підтримки

Україна та Коаліція охочих вимагають від РФ припинення вогню на 30 днів з понеділка, інакше санкції – Зеленський

Глава МЗС Пакистану підтвердив домовленість про припинення вогню з Індією

Рубіо: Уряди Індії і Пакистану домовилися про негайне припинення вогню і початок переговорів з широкого кола питань на нейтральному майданчику

Трамп оголосив про досягнення припинення вогню між Індією та Пакистаном

В коаліції охочих готові обговорити технічну реалізацію припинення вогню

Участь у розмові із закликом до 30-денного припинення війни взяли більше 20 лідерів Коаліції охочих

Учасники зустрічі коаліції охочих у Києві провели розмову з Трампом, Україна готова до 30-денного припинення вогню з 12 травня– Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА