Інтерфакс-Україна
11:58 13.05.2016

"Нафтогаз" розраховує розпочати процес відділення функції оператора ГТС не пізніше за 1 червня 2016 р.

2 хв читати
"Нафтогаз" розраховує розпочати процес відділення функції оператора ГТС не пізніше за 1 червня 2016 р.

НАК "Нафтогаз України" розраховує розпочати процес відділення діяльності з транспортування природного газу не пізніше за 1 червня 2016 року, йдеться в повідомленні держхолдингу.

У "Нафтогазі" вітають результати розгляду Секретаріатом Енергетичного Співтовариства пропозиції щодо розділення НАК за поданням Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та умовного затвердження цього плану. Пропозицію міністерства має бути доопрацьовано з урахуванням вимог СЕС та надано Кабінету Міністрів для ухвалення як плану реструктуризації "Нафтогазу".

"Нафтогаз" повністю усвідомлює терміновість впровадження третього енергетичного пакета з метою розвитку ефективного ринку газу в країні та підтвердження статусу України як надійного транзитного партнера. Компанія готова невідкладно розпочати впровадження доповненого плану дій з відокремлення функції оператора ГТС. Ми вдячні СЕС за організацію відкритого і ґрунтовного обговорення плану з міжнародними фінансовими організаціями, представниками уряду, неурядовими організаціями та іншими зацікавленими сторонами, а також за всебічний та кваліфікований аналіз усіх важливих складових процесу відділення", - наведено в повідомленні слова голови НАК Андрія Коболєва.

Раніше в "Нафтогазі" зазначали, що відділення оператора ГТС має привести до залучення кваліфікованого міжнародного інвестора, що, у свою чергу, гарантуватиме довіру до української ГТС з боку учасників європейського газового ринку.

Водночас процес відділення оператора ГТС має бути проведений так, щоб забезпечити захист економічних інтересів України, зокрема, не поставити під загрозу позицію "Нафтогазу" в арбітражному процесі проти російського "Газпрому" і не спричинити дефолту за фінансовими зобов'язаннями "Нафтогазу", зокрема гарантованими державою.

Держхолдинг пропонує обрати модель повного відділення власності на ГТС, створити нову компанію-оператора ГТС в особі АТ "Магістральні газопроводи України", 100% акцій якого належатимуть державі в особі Фонду держмайна.

"Нафтогаз" також закликав не використовувати виконання зобов'язань України щодо відділення оператора ГТС як привід для виведення з групи інших активів ("Укргазвидобування"), які не стосуються вимоги третього енергетичного пакета.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом із транзиту та зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пропаганда в РФ готує ґрунт для майбутнього виходу Кремля з переговорів і відмови підписувати перемир'я з Україною – ISW

Президенти Кіпру та Фінляндії обговорили російську війну в Україні в контексті європейської безпеки

Міністри фінансів та голови центробанків G7 підтвердили підтримку України у спільній заключній заяві за результатами саміту

Рух потягів на дільниці Ясіня-Вороненко тимчасово припинено через провал породи і просадку колії - Укрзалізниця

Глава МВФ обговорила з міністром фінансів України реформи для підтримки мобілізації доходів

Рух потягів на дільниці Ясіня-Вороненко тимчасово припинено через провал породи і просадку колії - Укрзалізниця

З початку доби Сили оборони відбили 101 ворожу атаку - Генштаб

Іспанська поліція вважає, що у кілера, який убив Портнова було два спільники - ЗМІ

Технологічні сили України звернулися з відкритим листом до президента з проханням зняти заборону на контрольований експорт вітчизняного озброєння

Одну людину поранено внаслідок атаки ворожого дрона в Запорізькій області – ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА