16:50 24.05.2016

Греко-католики довіряють Церкві більше, ніж представники інших конфесій в Україні

3 хв читати
Греко-католики довіряють Церкві більше, ніж представники інших конфесій в Україні

Респонденти, які є прихильниками Української греко-католицької церкви (УГКЦ), довіряють Церкві більше, ніж представники інших конфесій в Україні, а також люди, які не зараховують себе до жодної релігії.

Згідно з результатами соціологічного дослідження Центру Разумкова "Релігія і Церква в українському суспільстві: конфесійне розподіл", оприлюдненими на сайті Центру у вівторок, довіряють Церкві 91,6% респондентів – греко-католиків, 70,8% - опитаних, які представляють Українську православну церкву Київського патріархату, 65,5% - від Української православної церкви (Московського патріархату). Серед "інших православних" цей показник становить 57,6%, "просто християн" – 51,4%, інших конфесій – 72%. Серед респондентів, які не відносять себе до жодної релігії, лише 21,5% довіряють Церкві.

Відповідаючи на запитання про важливість політики, "дуже важливо" – сказали 9,5% респондентів від УПЦ-КП, 8,5% - від УГКЦ, 3,6% - від УПЦ (МП), 3,5% - просто християни, 3,3% - інші православні, 3,2% - представники інших конфесій. Серед респондентів, які не відносять себе до жодної релігії, таку відповідь дали 3,9%. Відповідь "Зовсім не важливо" прозвучала від 34% респондентів від УПЦ (МП), 23,2% - від УПЦ-КП, 8,5% - від УГКЦ. Серед представників інших конфесій цей показник становить 36,6%, інших православних - 31,5%, просто християн – 19,7%. Така відповідь пролунала і від 26,3% людей, які не зараховують себе до жодної релігії.

Під час дослідження також було порушено питання довіри до низки ієрархів Церков. Так, главі УПЦ (МП) митрополиту Онуфрію повністю довіряють 25,2% прихильників цієї Церкви, 17,7% - респондентів від УПЦ-КП, 9,2% - від УГКЦ. Відповідь "повністю не довіряють" дали 14,6% греко-католиків, 8,7% - від УПЦ-КП, 2,3% - від УПЦ (МП). "Не знаю такого", – сказали 19,9% респондентів від УПЦ (МП), 16,9% - від УГКЦ і 8,7% - від УПЦ-КП.

Главі УПЦ-КП Філарета висловлюють довіру ("повністю довіряють") 25,7% прихильників цієї Церкви, 22,1% - від УГКЦ, 13,9% - від УПЦ (МП). Відповідь "повністю не довіряють" дали 12,9% респондентів від УПЦ (МП), 5% - від УПЦ-КП і 1,5% - від УГКЦ. "Не знаю такого" – таку відповідь почули від 13,9% прихильників УПЦ (МП), 7,5% - УПЦ-КП і 4,6% - від УГКЦ.

Главі УГКЦ верховного архієпископа Святославу повністю довіряють 57,3% греко-католиків, 18,2% респондентів від УПЦ-КП і 11,8% - від УПЦ (МП). Повністю не довіряють 5,6% респондентів від УПЦ (МП), 5,5% – від УПЦ-КП і 0,8% – від УГКЦ. "Не знаю такого" – таку відповідь почули від 36,7% прихильників УПЦ (МП), 26,7% - від УПЦ-КП і 6,1% - від УГКЦ.

Главі Російської православної церкви Кирилу повністю довіряють 30% респондентів від УПЦ (МП), 4% - від УПЦ-КП і 0% греко-католиків. Повністю не довіряють 60% респондентів від УГКЦ, 36,5% – від УПЦ-КП і 8,9% - від УПЦ (МП). "Не знаю такого" – таку відповідь дали від 8,6% прихильників УПЦ (МП), 6,9% - від УПЦ-КП і 3,1% - від УГКЦ.

Дослідження проводила соціологічна служба Центру Разумкова за підтримки представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні у період з 25 до 30 березня у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін обмежив 250 штатними одиницями чисельність співробітників із питань реформ у директоратах Офісу президента

В Україні у п'ятницю різко похолодає

Прикордонники не пустили в Україну депутата Держдуми РФ

Кличко вирішив звільнити керівників департаменту будівництва, "Київзеленбуду" та КП "Центр розвитку міського середовища"

Зеленський змінив т.в.о. голови Сумської обладміністрації

У Києві затримано сина власника Луганського лікеро-горілчаного заводу, що воював на боці "ЛНР"

Зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО проходить у штаб-квартирі альянсу в Брюсселі

Поліція склала адмінпротокол на жителя Стрия, який кинув димову шашку на зустрічі Порошенка з виборцями

Кличко пообіцяв оскаржити рішення про скасування перейменування проспектів Бандери і Шухевича в Києві

Вашингтон виділить Києву $4 млн на поліпшення захищеності військових складів на території України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА