Інтерфакс-Україна
11:19 01.06.2016

Передача розслідування справи Клименка до військової прокуратури призведе до конфлікту інтересів

2 хв читати
Передача розслідування справи Клименка до військової прокуратури призведе до конфлікту інтересів

Народний депутат Сергій Лещенко закликає не передавати справу екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка для розслідування до військової прокуратури у зв'язку з приятельськими стосунками О.Клименка та першого заступника військового прокурора Володимира Жербицького.

"Зараз ця "чорна бухгалтерія" (Партії регіонів - ІФ) розслідуватиметься. Але не менш важливо розслідувати справу, як ці гроші потрапляли. Це робилося за часів людини, яка очолювала Міністерство доходів і зборів при Януковичі", - сказав С.Лещенко на пленарному засіданні Верховної Ради в середу.

При цьому він додав, що зараз генеральний прокурор Юрій Луценко намагається забрати справу стосовно О.Клименка з Управління спеціальних розслідувань і віддати до військової прокуратури. За словами С.Лещенка, В.Жербицький перебуває в приятельських стосунках з О.Клименком і не може забезпечити неупереджене розслідування цієї справи.

"Це неприпустимий конфлікт інтересів. Ми вимагаємо, щоб слідство у справі Клименка і далі залишалося в органах, які проводили його останніми місяцями", - сказав парламентар.

Як повідомлялося, в Україні О.Клименку обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у зв'язку з розслідуванням кримінального провадження стосовно нього за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою), а також підозрою в організації незаконних схем ухилення від сплати податків підприємствами реального сектора економіки. Він перебуває в державному і міжнародному розшуку.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що українським правоохоронцям відомо про місцезнаходження О.Клименка, у разі його повернення до країни буде вжито всіх заходів для притягнення його до відповідальності, при цьому у разі покаяння це може позначитися на мірі відповідальності.

На початку 2016 року суд відхилив клопотання прокуратури про початок процедури заочного засудження О.Клименка.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА