16:17 01.06.2016

Держпродспоживслужба ініціює приватизацію ветлікарень і лабораторій

2 хв читати
Держпродспоживслужба ініціює приватизацію ветлікарень і лабораторій

Ветеринарні лікарні, ветеринарні та фітосанітарні лабораторії мають бути приватизовані, вважає голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів (Держпродспоживслужба) Володимир Лапа.

Згідно з повідомленням на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства, 31 травня за ініціативою Держпродспоживслужби відбувся круглий стіл з обговорення законопроекту "Про внесення змін до закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" щодо врегулювання процесу приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери".

За словами В.Лапи, приватизація ветлікарень і ветфітосанітарних лабораторій дасть змогу диверсифікувати систему контролю, розвантажити місцеві бюджети, делегувати повноваження на регіональний рівень, залучати приватних господарюючих суб'єктів до роботи із забезпечення епізоотичного благополуччя країни.

"Система організації ветеринарних лікарень та лабораторій є надто громіздкою і може бути оптимізована, у тому числі шляхом роздержавлення", - наведено в повідомленні слова В.Лапи.

За словами заступника голови Держветфітослужби Олександра Вержиховського, регіони самі ініціюють проведення приватизації ветлікарень і ветеринарних лабораторій.

Законопроект щодо врегулювання процесу приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери оприлюднено на сайті Держпродспоживслужби для громадського обговорення. Його основною метою є впровадження спрощеного процесу прозорої приватизації, яка забезпечить передачу засобів виробництва трудовому колективу, збереження робочих місць і соціальної значущості закладів ветеринарної медицини та фітосанітарної сфери.

Як зазначено в пояснювальній записці, нині у сфері управління Держпродспоживслужби є 614 лікарень, 319 лабораторій ветеринарної медицини, а також інших підприємств, установ і організацій державної форми власності загальною кількістю 61.

За інформацією Держпродспоживслужби, переважна більшість таких підприємств є комерційно непривабливими і лише в деяких випадках можуть становити цінність виключно через наявність нерухомого майна. Вартість оформлення всіх правовстановлюючих документів на нерухоме майно може перевищувати вартість можливого доходу, отриманого від його продажу.

Приватизація зазначених підприємств на загальних умовах неможлива і недоцільна.

"Фактично, найбільш зацікавленими у збереженні та розвитку вказаних підприємств є його трудовий колектив, який до того ж має відповідний досвід роботи у цій сфері", - йдеться в повідомленні Мінагропроду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дробович про ідею перейменувати "Батьківщину-Мати" на "Україну-Мати": Наразі такої необхідності немає

Окупанти завдали ударів по Миргородському району, інфраструктуру не пошкоджено - обладміністрація

Голова УІНП виступає за початок створення Музею історії російсько-української війни, але не знає, чи достатньо для цього ресурсів

СБУ затримала інформатора РФ, який готував "прорив" рашистів на одній із найгарячіших ділянок фронту Донецької області

Арку дружби народів не обов'язково демонтувати, якщо місто і громада її по-справжньому переозначать - голова УІНП Дробович

Голова УІНП: Пам'ять про Другу світову війну надзвичайно важлива і цінна для нашої спільноти

Шестеро постраждалих унаслідок недільних обстрілів Харківської області у важкому стані - ОВА

У МИРГОРОДІ ЧУТИ ВИБУХИ. У ВСІЙ УКРАЇНІ ОГОЛОШЕНО РАКЕТНУ НЕБЕЗПЕКУ - ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛИ

Окупанти обстріляли прикордонні міста Білопілля, Дружба та 31 село в Чернігівській і Сумській областях, поранено місцевого жителя

Голова УІНП: Із декомунізацією ми точно вже на фінальній стадії, але економічний аспект може затримати ці процеси

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА