Петренко вважає, що перешкод для старту електронного декларування 15 серпня не буде

Міністр юстиції України Павло Петренко вважає, що роботу Національного агентства з питань запобігання корупції не буде зірвано і запуск системи електронних декларацій чиновників стартує 15 серпня, як і прогнозувалося.
"Я оптиміст, вважаю, що агентство почне працювати, що електронне декларування - це вже реальність... Буквально завтра ми з керівником Нацагентства підписуємо меморандум про доступ до реєстрів Міністерства юстиції для того, щоб була можливість перевіряти інформацію, зазначену в електронних деклараціях", - сказав П.Петренко в інтерв'ю "5 каналу", яке транслювалося у вівторок увечері.
Він наголосив, що головне в цьому питанні - це нормальна робота електронної системи. "Йдеться про майже 30 тисяч держслужбовців, які згідно із законом мають у першу чергу подати декларації. І тут технічну сторону необхідно забезпечити профільними органами, щоб система запрацювала", - зазначив глава Мін’юсту.
Він також припустив, що після запуску роботи системи буде зрозуміло, чи потрібні доопрацювання в цьому напрямі. "Переконаний, що восени саме агентство та інші антикорупційні органи можуть вийти з якимись ініціативами щодо технічних змін до закону, щоб, приміром, удосконалити процедуру перевірки декларацій або встановити механізм захисту особи-декларанта від неправомірних дій третіх осіб", - додав П.Петренко.