17:56 18.08.2016

Зростання розбіжності між курсом гривні на готівковому ринку та міжбанку зумовлене суб'єктивною складовою в попиті

Зростання розбіжності між курсом гривні на готівковому ринку та міжбанку зумовлене суб'єктивною складовою в попиті

Національний банк України (НБУ) пояснює майже 3-відсоткове відхилення курсу гривні на готівковому ринку, що опустився в четвер нижче за 26 грн/$1, від міжбанківського переважанням у попиті на валюту суб'єктивних чинників, що не відповідають економічним реаліям, йдеться в коментарі прес-служби регулятора, наданому агентству "Інтерфакс-Україна".

"Те, що курс готівкового ринку відхилився від міжбанківського ринку на 3%, свідчить про високу складову в попиті на валюту суб'єктивних чинників, які не відповідають об'єктивним економічним реаліям, що формують стійкий баланс попиту та пропозиції на валюту на міжбанківському валютному ринку України", - повідомляється в коментарі.

Згідно з підрахунками НБУ, курс гривні на міжбанківському валютному ринку станом на 16:30 знизився до 25,1698 грн/$1 із 25,0887 грн/$1 на закриття торгів попереднього робочого дня.

Водночас курс гривні у четвер у другій половині дня в деяких обмінних пунктах опустився нижче за 26 грн/$.

Згідно з поширеним минулого тижня прес-службою НБУ коментарем, на думку центробанку, зростання волатильності курсу гривні протягом останніх днів має ситуативний характер на тлі зовнішньополітичної ситуації.

Як повідомлялося, на думку опитаних агентством банкірів, гривня найближчим часом (до кінця серпня) може опинитися під тиском у зв'язку з початком закупівлі природного газу для майбутнього опалювального сезону, а також у разі ескалації конфлікту з Росією.

Експерти зазначили, що негативно вплинуло на курс гривні загострення ситуації на адміністративній межі з Кримом. Зростання котирувань на міжбанківському ринку викликало бажання експортерів притримати вільну частину валютної виручки на тлі можливого зміцнення долара у разі подальшої ескалації конфлікту. Експерти також вважають, що ситуація в Криму стимулювала нерезидентів, що отримали дозвіл на виведення дивідендів, не відкладати купівлі валюти.

Крім того, на думку банкірів, на тлі панічних настроїв прокинувся попит, що дрімав останнім часом, на готівковому, особливо на чорному ринку обміну валюти.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА