Інтерфакс-Україна
18:22 18.08.2016

"Transparency International Україна" просить Гройсмана ініціювати незалежний аудит підприємств "Укроборонпрому"

2 хв читати
"Transparency International Україна" просить Гройсмана ініціювати незалежний аудит підприємств "Укроборонпрому"

Антикорупційна громадська організація "Transparency International Україна" звернулася до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з пропозицією прийняти рішення про аудит підприємств Державного концерну "Укроборонпром" однією з незалежних аудиторських компаній.

Як повідомляє в четвер прес-служба організації, "Transparency International Україна" вважає, що аудиту з боку Державної аудиторської служби України або іншої аудиторської компанії недостатньо для отримання об'єктивних даних про фінансовий стан концерну.

"На сьогодні перед Міністерством економічного розвитку і торгівлі України стоїть важливе завдання з розробки проектів Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу країни та Державної цільової програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2020 року. Фінансування проектів здійснюється за рахунок державного бюджету. Для розрахунків обсягів фінансування проектів та програм використовуються дані аудитів "Укроборонпрому" попередніх років, які ймовірно були проведені Держаудитслужбою або іншими недостатньо незалежними від впливу аудиторськими компаніями. "Transparency International Україна" не виключає, що аудит з боку таких установ може бути недостатньо об'єктивним, що в кінцевому підсумку призведе до неефективного використання державних коштів", - йдеться в повідомленні організації.

У "Transparency International Україна" нагадали, що в 2016 році на заходи з розвитку оборонно-промислового комплексу заплановано 785,18 млн грн. Рішення про обсяги фінансування на наступні роки організація пропонує приймати на підставі даних, отриманих під час незалежного аудиту, який може бути проведений, наприклад, компаніями "великої четвірки" – PricewaterhouseCoopers, Deloitte, Ernst & Young, KPMG – за сприяння міжнародних донорів.

Тому, на думку "Transparency International Україна", прем'єр-міністр України має ініціювати незалежний аудит концерну, а Кабінет Міністрів - клопотати перед міжнародними організаціями та іноземними партнерами щодо виділення необхідних для цього коштів.

Крім того, організація звертає увагу, що в концерні "Укроборонпром" від моменту його створення в грудні 2010 року не сформовано наглядової ради, однією з функцій якої є забезпечення регулярного проведення незалежного аудиту підприємств концерну. Тому необхідно ініціювати створення такої ради.

"Ефективність використання коштів військового призначення в умовах війни - це не право, а обов'язок української влади. І не лише перед міжнародними партнерами, а й перед десятками та сотнями тисяч українців, на долі яких навіки викарбувалися літери "АТО", - зазначив виконавчий директор "Transparency International Україна" Ярослав Юрчишин.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США погодили передання Україні Німеччиною ракет до "Патріотів" і артилерійських боєприпасів великої дальності - ЗМІ

СБУ затримала кримінального авторитета Олійника на прізвисько Умка - ЗМІ

З початку доби Сили оборони відбили 117 ворожих атак - Генштаб

Лідери Коаліції охочих домовилися про санкції у разі відмови РФ від припинення вогню - Зеленський

ТЕКСТ: Спільна заява лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за підсумками зустрічі в Києві

Зеленський і Макрон підсумували засідання Коаліції охочих на двосторонній зустрічі

Зеленський і Стармер провели розмову під час відвідання Софійського собору

Речник Путіна заявляє про "свою позицію" РФ щодо припинення вогню у відповідь на пропозиції України, США і Коаліції охочих

Зеленський, Макрон і Стармер провели спільну прогулянку Києвом після засідання коаліції охочих

Спецпосланець Віткофф має передати Путіну 22 пропозиції від України й партнерів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА