14:31 08.09.2016

В Україні запущено електронну карту сміттєзвалищ

2 хв читати
В Україні запущено електронну карту сміттєзвалищ

Міністерство екології та природних ресурсів України створило інтерактивну електронну карту сміттєзвалищ, яка вперше містить інформацію з геолокаційною прив'язкою, для проведення інвентаризації звалищ, повідомив міністр Остап Семерак в ході засідання уряду в четвер.

"На виконання доручення прем'єр-міністра України наше міністерство почало інвентаризацію сміттєзвалищ в Україні, ми збираємо реальну інформацію з усієї країни", - сказав він, презентуючи розробку.

За словами міністра, цей сервіс буде постійно оновлюватися: крім місця сміттєзвалища, буде додаватися інформація про її морфологію та стан ліквідації. Це дасть змогу інвесторам бачити склади сміттєзвалищ та планувати можливі інвестиційні проекти.

Згідно із зібраною міністерством від облдержадміністрацій інформації, на території України існує близько 30 тис. сміттєзвалищ - це і полігони, і стихійні сміттєзвалища. При цьому інформація є тільки майже про 2,6 тис. звалищ.

"Але щороку пересилається одна і та сама інформація, і вона, як наша робота показала, не відповідає дійсності. Насправді органи місцевого самоврядування не володіють інформацією, де розташовані сміттєзвалища, яка морфологія, під'їзні дороги, заповнюваність тощо", - констатував О. Семерак.

Як зазначив О. Семерак, жодна область не надала повну картину геолокації сміттєзвалищ, посилаючись на брак людей або обладнання. На його думку, органи місцевого самоврядування не хочуть визнати масштаби проблеми і реально почати з нею боротьбу.

У ситуації, що склалася, міністр вважає за необхідне залучити до вирішення проблеми громадськість. Так, кожен може зареєструватися в системі електронної карти і залишити повідомлення про знайдене звалище. Ця інформація буде оперативно оброблятися і направлятися до Міністерства природи та органи місцевого самоврядування. Міністерство забезпечить комунікацію з громадянами, інформуючи їх про вжиті заходи. Відбуватиметься реєстрація заявників.

За словами міністра, електронна карта сміттєзвалищ розміщена на порталі Кабміну за адресою ekomapa.gov.ua. Також розроблено мобільний додаток до карти, доступне на всіх операційних системах.

О. Семерак підкреслив, що стратегічною метою є приведення галузі до європейських стандартів та очищення України від сміття. Так, показник кількості сміття, яке вивозиться на захоронення на сміттєзвалищах, на одного жителя України становить 240 кг, Швейцарії – 0.

Як повідомлялося, Національна стратегія поводження з відходами буде розроблена до грудня 2016 року. Також буде проведено комплексний моніторинг стану полігонів твердих побутових відходів (ТПВ) та звалищ і доопрацьований рамковий проект закону про відходи, який згодом буде поданий на розгляд у Верховну Раду.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

КШЕ готує пропозицію для Міносвіти щодо купівлі Києво-Могилянської академії - Милованов

У районі Великої Новосілки вживають заходів щодо посилення підрозділів, сплановано дії в разі загострення обстановки - ОСУВ "Хортиця"

Із куп'янського та борівського напрямків необхідно евакуювати ще близько 8 тис. жителів - Синєгубов

Сікорський сподівається на відкриття двох кластерів переговорів про вступ України до ЄС за час польського головування

Після війни треба переконатися, що РФ не перегрупується й не поверне собі економічну міць - президент Латвії

Принцип "нічого про Україну без України" особливо важливий зараз, особливо після заяви Трампа - президентка Європарламенту

Одна людина загинула в Костянтинівці внаслідок обстрілів окупантів, є постраждалі - ОВА

Дуда: Я не хочу благати Путіна сісти за стіл переговорів, я хочу, щоб він благав союзників України про це

За фактами незаконного нарахування понад 13 млн грн додаткових виплат оголошено підозру 13 військовим

Сирський на покровському напрямку ухвалив рішення щодо посилення підрозділів резервами і приділив особливу увагу 155 ОМБр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА