Мінфін може пролонгувати більшість валютних ОВДП для підтримки нарощування резервів НБУ

Міністерство фінансів України може пролонгувати більшість деномінованих в іноземній валюті облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), повідомляється в звіті місії Міжнародного валютного фонду (МВФ), оприлюдненому в понеділок.
"Влада України підтримує збереження гнучкого курсу валюти й подальше нарощування резервів. Гнучкий курс буде підтримувати необхідне коригування економіки, тоді як НБУ далі нарощуватиме резерви через купівлю валюти на аукціонах. Для підтримки дій Нацбанку, очікується, що Міністерство фінансів пролонгує більшість ОВДП, деномінованих в іноземній валюті", - повідомляється в документі.
Крім того, в таблиці кількісних показників і орієнтовних завдань зазначено, що чистий випуск урядом валютних ОВДП до кінця грудня 2016 року має становити "мінус" 38 млн грн, до кінця березня 2017 року - "мінус" 99 млн грн і до кінця червня 2017 року - "мінус" 156 млн грн.
МВФ вважає, що Україна до кінця 2017 року здатна вийти на зовнішній борговий ринок на тлі успішної боргової операції і за умови подальшої деескалації ситуації на сході країни.
Раніше повідомлялося, що в 2016 році діє норма програми розширеного фінансування EFF з МВФ про необхідність 40% rollover (реінвестицій) виплат за валютними ОВДП у нові папери, що з урахуванням виплат у $1,8 млрд відповідає $0,72 млрд.