Інтерфакс-Україна
14:33 06.10.2016

Частина банків з українським капіталом зволікає з визнанням кредитів проблемними

2 хв читати
Частина банків з українським капіталом зволікає з визнанням кредитів проблемними

Частка проблемних кредитів у січні-серпні зросла до 30,6%, але частина банків з українським капіталом зволікає з визнанням кредитів зі своїх портфелів проблемними, повідомляється в дебютному звіті НБУ про банківський сектор.

"Зберігається значний розрив у визнаних проблемними кредитах між банками I та II груп (близько 13% портфеля) та банками з іноземним капіталом (38% портфеля). Це свідчить, що частина банків з українським капіталом зволікає з визнанням кредитів проблемними та відповідним формуванням резервів", - йдеться в документі, текст якого розміщено на веб-сайті НБУ.

Водночас, за оцінкою НБУ, діагностичне обстеження банків та набрання чинності новими правилами оцінки кредитного ризику (постанова НБУ №351) спонукатиме банки відображати дійсну картину якості активів уже від початку 2017 року.

Згідно зі звітом, найбільша частка заявлених банками негативно класифікованих кредитів станом на серпень-2016 у держбанків - 44,2% та у банків з іноземним капіталом - 37,5%.

У звіті зазначено, що фінансовий результат банків значно покращився порівняно з 2015 роком через суттєве скорочення відрахувань у резерви: обсяги дорезервування за кредитними операціями в 2016 році значно нижчі (4,3%), ніж минулого року (12,6%).

У НБУ нагадують, що в травні-2016 банківський сектор уперше за останні роки став прибутковим: за травень-серпень чистий прибуток платоспроможних банків сягнув 4,9 млрд грн.

Проте, за даними НБУ, операційний прибуток до оподаткування зменшився порівняно з попереднім роком через зниження чистих процентних доходів.

Згідно зі звітом, прибуткові торговельні операції стали головним чинником відновлення операційного доходу: 6 млрд грн за липень-серпень 2016 року. "У I кварталі банки мали низьку операційну ефективність, показник CIR (cost to income ratio) становив 79% через збитки від переоцінки іноземної валюти. У II та III кварталах ефективність діяльності поліпшилася за рахунок прибутку від торгових операцій і здешевлення фондування. Співвідношення операційних витрат до доходів (CIR) повернулося до середнього значення 2015 року (52%). Зменшення відрахувань до резервів за активними операціями дало банкам змогу поліпшити фінрезультат", - йдеться у звіті.

При цьому, згідно зі звітом, за результатами липня-серпня CIR становив 47,9%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄК в обмін на підтримку санкцій проти Росії дала гарантії Словаччині у сфері енергобезпеки - Фіцо

Келлог обговорив з Умєровим, Будановим та Сирським шляхи для досягнення миру

Генпрокурор: наразі в органах прокуратури залишилось 484 прокурори з інвалідністю

Шмигаль написав заяву про відставку

Міносвіти: Стартував конкурс у 31-шу Українську антарктичну експедицію

Кабмін схвалив нацстратегію захисту прав дитини у сфері юстиції до 2028р

Мінекономіки, представники організацій роботодавців та працівників підписали меморандум щодо реформи ринку праці в Україні

Кіберспеціалісти паралізували роботу російського виробника військових дронів "Гаскар"

КМДА повідомила про початок реставрації Садиби Зеленських

В Україні в промислових масштабах фальсифікували пестициди провідних агроконцернів Європи та США - Нацполіція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА