Інтерфакс-Україна
17:28 17.10.2016

Венеціанська комісія не рекомендувала Раді ухвалювати жоден із запропонованих законопроектів про мирні зібрання громадян

2 хв читати
Венеціанська комісія не рекомендувала Раді ухвалювати жоден із запропонованих законопроектів про мирні зібрання громадян

Венеціанська комісія оприлюднила висновки стосовно двох законопроектів щодо мирних зібрань громадян, але не рекомендувала до прийняття жоден з них, вказує експерт правозахисної коаліції "Ні – поліцейській державі", колишній юрист Національної поліції Михайло Каменєв.

"Чому в Україні хочуть врегулювати питання свободи мирних зібрань? У рішенні ЄСПЛ "Веренцов проти України" та "Шмешкович проти України" суд зазначив, що є проблеми в законодавстві і Україна має терміново внести зміни до законодавства і адміністративної практики", - розповів він на брифінгу в понеділок у Києві.

За словами експерта, саме створення та ухвалення відповідного закону - "це один із способів поліпшити ситуацію".

"Але Венеціанська комісія не дала українським політикам використовувати себе для "одобрямсу" якогось законопроекту. Вона просто вказала щодо кожного з двох альтернативних документів сильні і слабкі сторони, але не рекомендувала їх до прийняття. Законопроект №3587, ініціатор – голова профільного комітету Григорій Немиря, - є більш репресивним", - розповів М. Каменєв.

За його словами, Венеціанська комісія вказала на необхідність прибрати норму про обов'язкове зазначення мети мирного зібрання, оскільки "це не несе ніякого навантаження", а також прибрати процедуру отримання дозволу на зібрання, що перекриває вуличний рух.

"Комісія також зазначила необхідність створення "єдиного вікна", до якого подаватимуть заявки на проведення мирних зібрань. Згідно з висновками комісії, законопроект авторства депутата Ігоря Луценка (3587-1) є, можливо, занадто ліберальним, туди варто додати норми щодо прав і обов'язків державних органів влади", - зазначив М. Каменєв.

У свою чергу, голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець зазначив, що якби законопроект №3587 діяв вже як закон, то Революція Гідності в 2013-2014 рр. не відбулася б.

"Дітей побили і на наступний день ми всі вийшли на Майдан. А цей законопроект передбачає попередження про акції за 2 дні. У 2013 році ми не могли б зібратися, тому що мали б попередити, а влада – зігнати всі сили і розігнати нас", - наголосив він.

М. Волинець також зазначив, що в законопроекті №3587 слово "заборона" вживається 19 разів, і 48 раз – слово "обмеження".

ОСТАННЄ

10 липня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Одну людину поранено внаслідок масованої ракетно-дронової атаки у Київській області – ОВА

Двоє загиблих і 13 постраждалих через масовану ракетно-дронову атаку ворога на Київ – КМВА

Кількість постраждалих через масовану атаку російських БпЛА на Київ зросла до 12 – Кличко

Двоє постраждалих, пожежі в житловій та нежитловій забудові внаслідок нічної атаки російських дронів – Кличко

В двох районах Києва викликано медичні бригади – Кличко

Ворожі дрони уразили житлові будинки в Шевченківському та Дарницькому районах Києва і спричинили пожежу на заправці - мер

Попередньо є влучання ворожих дронів у житловий будинок і нежитлову будівлю у Києві - КМВА

ЄС виділить України черговий транш ERA цього тижня – єврокомісар

Оборонна підтримка України Європою за 3 роки війни склала EUR52-54 млрд проти EUR60 млрд з боку США – єврокомісар

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА